Reklama

"Cwaniak" pisze list...

Witam i pozdrawiam Redakcję Interii. Czytam Wasze artykuły na temat samochodów z kratką i związanym z tym odliczaniem Vat-u i zastanawiam się czy politycy w naszym kraju kiedykolwiek widzieli jak pracują właściciele prywatnych firm. (*)

Chciałbym się zwrócić bezpośrednio z takim pytaniem do Kancelarii Pana Premiera, ale i tak nie odpowiedzą, mało tego nic to nie zmieni!

Myślenie Pana D. jest bardzo ciekawe ale... Mam Nadzieję, że jak to puścicie na stronę to może ktoś z naszego RZADU to przeczyta:)

Szanowny Panie D. Jako prywatny przedsiębiorca chciałbym zapytać, czy kiedykolwiek zastanawiał się Pan nad faktem dlaczego po naszym kraju jeżdżą samochody Porsche, BMW czy Mercedes i ich właściciele odliczają podatek VAT?

Otóż jak słucham Pana wypowiedzi to wydaje mi się, że chyba NIE. Chciałbym także uzyskać odpowiedź, dlaczego będąc np. architektem muszę posiadać "ciężarówkę"? Mam wiele pytań związanych z Pana wypowiedziami, ale odpowiedzi zapewne nigdy nie uzyskam.

Reklama

Tak więc krótko o właścicielach prywatnych firm Panie D. Właściciel firmy nie jest przeważnie "cwaniakiem" i taka wypowiedź nie powinna mieć miejsca. Jeżeli do pracy używa Porsche to oznacza, że mimo rządów RP radzi sobie, stać go na to i taki właśnie pojazd jest mu potrzebny.

Taki człowiek przeważnie zatrudnia kilka osób, dzięki czemu mamy mniejsze bezrobocie, płaci podatki i owszem odlicza podatek VAT, który i tak wyda na większe zakupy w supermarkecie czyli ten właśnie podatek zapłaci ponownie!

Czy to dla Państwa polskiego jest strata? Dziwnych macie ekonomistów!

Jestem prostym właścicielem małej firmy i potrafię liczyć, dlaczego Wy macie z tym problem? Czy wykształcenie na papierze jest tylko teoretyczne czy wszyscy myślą krótkoterminowo? Dlaczego ktoś z Was nie usiądzie spokojnie przy swoim biureczku i wreszcie zacznie naprawdę pracować?

Dlaczego my właściciele "cwaniacy" mimo wszystko zawsze jesteśmy traktowani jak złodzieje, oszuści itp.

Dlaczego zawsze my płacimy za każdy najmniejszy błąd czy przecinek?

Dlaczego urzędnicy mogą wszystko i nie ponoszą żadnej odpowiedzialności?

Więc reasumując - Panie D. Proponuję porozmawiać z tymi "cwaniakami" i wtedy się wypowiadać. Proszę zapytać ile godzin pracuje właściciel "cwaniak" i ile dni w roku ma wolne! Właściciel firmy przeważnie nie ma kiedy używać samochodu w celach prywatnych bo prywatności ma naprawdę bardzo mało!

Zamiast wymyślać takie bzdury powinno się wprowadzić możliwość odliczania Vat-u od każdego samochodu, który jest używany przez przedsiębiorców do pracy!

Podobnie zamiast podwyżek podatków, obniżenie ich spowodowałoby większe wpływy do budżetu, ale "ekonomiści" wiedzą lepiej.

Pewnie Redakcja Interii tego nie opublikuje ale... Mimo to chciałbym powiedzieć, że zarówno ja jak i wielu Polaków, którzy na Pana głosowali jestem rozczarowany brakiem Pana wiedzy jak również Pańskimi wypowiedziami.

Mam też nadzieję, że przetrwamy Pana rządy i ktoś następny będzie miał oczy szerzej otwarte.

Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję wiedzy ekonomicznej i matematycznej!

(*) - list do www.moto.interia.pl

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: VAT | cwaniak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy