Reklama

Corvetty mają już 50 lat...

Słynne Corvetty mają już 50 lat. Z tej okazji pojawiła się specjalna wersja tego auta o nazwie Commemorative Edition. Pojazd ten napędzany jest 405-konnym silnikiem V8 OHV o pojemności 5,7 ... z dwoma zaworami na cylinder.

Aby uzyskać równe dociążenie osi, maksymalnie na ile to było możliwe, silnik wysunięto za oś kół przednich, zaś 6-biegową przekładnię umieszczono przy osi kół tylnych. Pojazd ten przyspiesza do 100 km/h w. 4,5 sekundy i jeździ z prędkością maksymalną 275 km/h.

Reklama

Ciekawostkę konstrukcyjną Corvetty stanowi system Magnetic Selective Ride Control opracowany przez firmę Delphi, który dzięki elektronice potrafi niemal bez opóźnienia zmieniać charakterystykę zawieszenia. Tak więc, gdy trzeba Corvette jest komfortowo miękka, a gdy zajdzie potrzeba staje się twarda jak auto wyczynowe.

Nadwozie, podobnie jak w przypadku wszystkich generacji Corvette wykonane jest z tworzywa sztucznego i pokrywa samonośną strukturę stalową, która otacza 2-miejscowe wnętrze wykrojone na sportową miarę. (AutoRok).

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Pojazd | 50+

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje