Reklama

Chińska alfa romeo

W Europie od dłuższego czasu nie milkną spekulacje dotyczące kolejnego wcielenia flagowej alfy romeo 166.

Okazuje się, że samochód, za którym zdają się tęsknić fani włoskiej marki, wchodzi właśnie do produkcji w Chinach.

Guangzhou Automobile Group Co. (GAC), którego partnerem strategicznym jest włoski Fiat (Chińczycy współpracują ponadto z Hondą, Mitsubishi i Toyotą), wprowadza właśnie do swojej oferty nowy flagowy model. Auto o nazwie triumpchi to konstrukcyjny bliźniak modelu 166, którego produkcja w Europie zakończyła się cztery lata temu.

Chociaż technicznie auto jest wierną kopią europejskiej alfy, pojazd wyposażony został w zupełnie nowe nadwozie, które przypomina nieco krzyżówkę volkswagena passata z pojazdami koreańskich marek.

Pojazd napędzany jest dobrze znanym alfistom dwulitrowym "twinsparkiem" o mocy 148 KM. Na chińskim rynku model triumpchi konkurować ma głównie z toyotą camry i hondą accord. Ceny auta wahają się między 13,940 a 21,690 euro.

Reklama

Chociaż uruchamianie produkcji w oparciu o model, który zniknął z rynku aż cztery lata temu w Europie może nieco dziwić, w Chinach jest powszechnym zjawiskiem. Na tamtejszym rynku, pod marką Zotye kupić można np. pierwszą generację fiata multipli. Nowe życie dostała w Chinach również lancia lybra.

Warto pamiętać, że w 2009 roku Chińczycy kupili aż 13,64 mln nowych samochodów, co oznacza, że jest to w tej chwili największy rynek motoryzacyjny na świecie. W czasie jednego roku sprzedaż nowych aut wzrosła tam aż o 45 procent. Wg prognoz, takie tempo rozwoju utrzyma się przez najbliższych kilka lat.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów. Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy