Reklama

Barbórka 2010. Zdjęcia

Tomasz Kuchar (Peugeot 307 WRC) po raz piąty w karierze wygrał w Warszawie 48. Rajd Barbórka 2010, który tradycyjnie kończy sezon, choć wyniki imprezy nie są zaliczane do klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski.

Kuchar prowadził po czterech OS-ach, ale na piątym - Żerań 2 wypadł z trasy i wylądował w śnieżnej zaspie. Ta przygoda kosztowała go prawie 30 s, ale stratę udało się odrobić i wygrać rajd po raz piąty.

Po zeszłorocznym sukcesie dołączył do grona kierowców, którzy cztery razy triumfowali w tej prestiżowej imprezie. Po cztery zwycięstwa mieli Paweł Przybylski i nieżyjący już Marian Bublewicz.

Teraz Kuchar wygrał po raz piąty i jest liderem klasyfikacji triumfatorów tej imprezy. Jadący Peugeotem 307 WRC kierowca doskonale pojechał odcinek specjalny na ulicy Karowej, który wygrał i właśnie odrobił straty z wcześniejszych prób.

Reklama

W klasyfikacji generalnej rajdu mistrz Polski Kajetan Kajetanowicz (Subaru Impreza) był trzeci, wicemistrz Michał Sołowow (Ford Fiesta S2000) - 8., a trzykrotny mistrz Polski, tegoroczny mistrz Francji Bryan Bouffier (Peugeot 307 WRC) - 7.

- To jest niesamowite, brak mi słów, żeby opisać to, co czuję – mówił na mecie Tomasz Kuchar. Myślałem, że nie będzie możliwe wygranie tego rajdu po tym, jak spędziłem tak wiele sekund w zaspie. Ale wygrałem! Startując do odcinka na Karowej byłem mocno spięty, bowiem podjąłem bardzo duże ryzyko wybierając opony. Nie miałem praktycznie już nic do stracenia, więc zdecydowałem się jechać na „mediacie”. Zagranie: wszystko, albo nic opłaciło się – było niebezpiecznie, ale się udało! Świetnie przygotowany

samochód, bardzo dziękuję całemu zespołowi!

A oto co na mecie powiedział Kamil Butruk: Tajemnica naszego sukcesu to po prostu płynna jazda bez zbędnych przygód i problemów na trasie, choć na oponach bez kolców nie było to łatwe. Jesteśmy szczęśliwi, że udało się nam zająć drugie miejsce w tej prestiżowej i kultowej imprezie, startując w tak doborowym towarzystwie. To doskonałe podsumowanie naszego tegorocznego sezonu, który obfitował w wiele przełomowych momentów, ale też przyniósł nam wiele radości. Korzystając z okazji chciałbym podziękować kibicom za doping i wszystkim członkom naszego zespołu. To dzięki ich wysiłkowi i ciężkiej pracy udało się nam dojeżdżać do mety i zajmować wysokie miejsca w klasyfikacjach poszczególnych imprez. Bardzo serdecznie dziękuję!

Wyniki 48. Rajdu Barbórka 2010:

1. Tomasz Kuchar (Peugeot 307 WRC)    21.32,94
2. Kamil Butruk (Mitsubishi Lancer)  strata 3,68 s
3. Kajetan Kajetanowicz (Subaru Impreza)   24,67
4. Zbigniew Staniszewski (Mitsubishi Lancer) 31,74
5. Maciej Oleksowicz (Ford Fiesta S2000)   32,49
6. Grzegorz Dul (Mitsubishi Lancer)     39,53

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje