Reklama

Apel do rządu o obniżenie akcyzy na benzynę

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zaapelował do rządu o obniżenie akcyzy na benzynę, co spowodowałoby spadek cen paliwa.

"Dzisiaj bardzo wielu ludzi odstawia samochody i w związku z tym nie sądzimy, żeby państwo coś na tym straciło, bo po prostu jest mniejszy popyt na benzynę" - powiedział Kaczyński na konferencji prasowej.

Jak zaznaczył, zbliżające się święta to okres licznych podróży i wzajemnych odwiedzin, więc jest to dobry okres do podjęcia tego rodzaju decyzji.

Prezes PiS powiedział ponadto, że jego partia przygotowała projekt ustawy dotyczący zniesienia opodatkowania prezentów dawanych przez różnego rodzaju firmy organizacjom pożytku publicznego. Obecnie - jak zaznaczył - firmy, czy sklepy muszą od przekazywanych prezentów płacić podatek w wysokości od 5 do 22 proc.

Reklama

"Z całą pewnością państwo od tego nie zbiednieje, a z drugiej strony łatwiej będzie podejmować tym, którzy mają coś na zbyciu, decyzję o przekazaniu tego różnego rodzaju organizacjom" - powiedział Kaczyński.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy