Reklama

7 zarzutów dla pirata na motocyklu!

Siedem zarzutów postawiono motocykliście, który w sobotę w Krakowie potrącił na pasach kobietę i uciekając, wjechał w tłum modlący się pod oknem papieskim. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Wśród zarzutów są m.in. sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości, narażenie funkcjonariuszy publicznych na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz naruszenie nietykalności i znieważenie policjantów.

Do wypadku doszło w sobotę wieczorem w centrum Krakowa. Jadący motorem ul. Grodzką w Krakowie 35-letni Tomasz S. potrącił na przejściu dla pieszych kobietę. Przechodnie usiłowali go zatrzymać, ale motocyklista uciekał ul. Franciszkańską, wjeżdżając w tłum przed budynkiem kurii.

Reklama

Pod oknem papieskim trwało spotkanie modlitewne z okazji 32. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Ludzie zdążyli rozstąpić się i nikomu nic się nie stało. Motocyklista usiłował też przejechać zatrzymującego go policjanta.

W końcu, jak powiedzieli świadkowie, motocyklista wpadł na krawężnik, uderzył motorem w słupek przed budynkiem krakowskiej kurii i przewrócił się. Wtedy został zatrzymany przez policję. Miał w organizmie 1,5 promila alkoholu.

W wypadku na pasach poważne obrażenia odniosła 48-letnia obywatelka Wielkiej Brytanii. Kobieta ma złamane oba obojczyki oraz złamania i urazy w obrębie twarzy i czaszki. Trafiła do szpitala. Według ustaleń policji motocyklista nie miał prawa jazdy - utracił je za jazdę pod wpływem alkoholu. Jego pojazd nie był ubezpieczony.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

RMF
Dowiedz się więcej na temat: Kraków | tłum | potrącił | motocyklista | na pasach

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy