Reklama

2,7 l/100 km i 9 s do setki!

Loremo to firma, która powstała w 2000 roku w Monachium.

Myślą przewodnią jej założycieli było stworzenie niewielkiego samochodu, który zużywałby śladowe ilości paliwa i miał minimalny wpływ na środowisko naturalne. Póki co producent pochwalić mógł się jedynie prototypem, ale sytuacja na rynku paliw sprawia, że Niemcy mogą odnieść sukces.

Konstrukcja jest już w fazie ostatecznych testów i wszystko wskazuje na to, że już w przyszłym roku pojazd trafi do produkcji. Ultralekki samochód waży jedynie 450 kg, nadwozie pomieści do czterech osób, przy czym podróżujący na tylnej kanapie siedzą tyłem do kierunku jazdy. Zajmowanie miejsca w kabinie przywodzi na myśl słynną, produkowaną przez BMW na licencji włoskiej isettę. Przednia część nadwozia odchyla się wraz z kierownicą. Miejsca na kanapie zajmuje się podnosząc tylną klapę. Do napędu posłużyć ma zaledwie 20-konny turbodiesel.

Auto rozpędza się do 100 km/h w czasie ok. 20 sekund, jego prędkość maksymalna to ok. 160 km/h. Zdaniem producenta, na przejechanie 100 km pojazd zużywać ma średnio 1,5 litra oleju napędowego. W planach jest również wersja GT z silnikiem o mocy ok. 50 KM, który rozpędza pojazd do 100 km/h w 9 sekund i spala 2,7 litra oleju napędowego na 100 km.

Oceń swoje auto. Wystarczy wybrać markę... Kliknij TUTAJ.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Pojazd

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy