MAN zawiesza produkcję ciężarówek w Niepołomicach. Powodem brak kabli

MAN zawiesza produkcję ciężarówek w swoich zakładach w Niepołomicach i Monachium. Powodem są braki w dostawach kabli wytwarzanych w Ukrainie.

Znana m.in. z produkcji samochodów ciężarowych firma MAN informuje o wielkomiesięcznej przerwie w produkcji w zakładach w Monachium i Krakowie spowodowanej brakiem dostaw kabli od ukraińskiego poddostawcy.

Z tego samego powodu dochodzić ma do istotnych przerw w funkcjonowaniu innych zakładów w Norymberdze, Salzgitter i Wittlich.

Zarząd spółki MAN Truck & Bus SE podjął kroki bezpośrednio po wybuchu wojny, aby odtworzyć ukraińskie struktury zaopatrzenia w kable do pojazdów ciężarowych z innych krajów, lecz wdrożenie takiego rozwiązania wymaga kilku miesięcy. 

Reklama

Ponadto szefostwo marki MAN zablokowało wszelakie wydatków na działania, które nie mają strategicznego znaczenia dla działalności oraz poinformowało o tymczasowym wstrzymaniu zatrudniania nowych pracowników.

MAN zawiesza produkcję ciężarówek w Niepołomicach i Monachium. Zarząd z mniejszym wynagrodzeniem

Jak informuje MAN w niemieckich zakładach w Monachium, Norymberdze, Salzgitter i Wittlich przedłużono okres pracy w skróconym wymiarze czasu i objęto nim także pracowników administracji - łącznie w szczytowym okresie nawet 11 000 pracowników będzie pracować w skróconym wymiarze godzin.

Ze względu na zaistniałą sytuację w najbliższych trzech miesiącach także członkowie zarządu zrezygnują w znacznym stopniu ze swojego wynagrodzenia jako wyraz solidarności z załogą.

MAN Truck & Bus SE, z racji tego, że nie jest w stanie dotrzymać uzgodnionych w umowach terminów dostaw pojazdów ciężarowych do klientów, ze względu na znaczne wydłużenie terminów dostaw, daje swoim klientom możliwość rezygnacji ze złożonych wcześniej zamówień.

Rozbudowa zakładu MAN Trucks w Niepołomicach trwa

Warto przy okazji dodać, że w wyniku rozbudowy fabryki w podkrakowskich Niepołomicach jej moce produkcyjne wzrosną blisko trzykrotnie.

Fabryka będzie też zatrudniać trzykrotnie więcej pracowników niż przed jej przebudową - plany zakładają, że w Niepołomicach zatrudnienie znajdzie dodatkowo 1500 osób.

Dzisiejsza powierzchnia zakładu wynosząca 24 hektary zwiększy się do ponad 41 hektarów. Fabryka w Niepołomicach będzie odpowiedzialna za dostawy około dwóch trzecich wszystkich kabin oraz wszystkich pojazdów marki MAN.

Dodatkowo powstanie tam dział Truck Modification Center z halą o powierzchni 10 000 metrów kwadratowych, w którym pojazdy ciężarowe będą indywidualnie dostosowywane zgodnie z potrzebami klientów.

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc

***


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciężarówki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy