Miłośnicy polskiej motoryzacji muszą to zobaczyć!

​Ta impreza to punkt obowiązkowy dla fanów polskiej motoryzacji. Od 1 lipca do 25 września w Pałacu Kultury i Nauki czynna będzie wystawa "Perły motoryzacji w Polsce"

Miłośnicy polskiej motoryzacji muszą to zobaczyć
Miłośnicy polskiej motoryzacji muszą to zobaczyćPaweł WisniewskiEast News

Wśród eksponatów, na wyciągnięcie ręki, będą cacka takie jak: Warszawa, Syrena, Fiat 126 p, Fiat 125 oraz Polonez, polskie mikrosamochody: Smyk, Meduza, Mikrus, a także Beskid oraz prototypy polskich samochodów - Ogar i Wars, a także pierwsze seryjnie produkowane w Polsce auto CWS (replika samochodu CWS T2) oraz wielkoseryjnie produkowany na licencji Fiat 508.

Będą również jednoślady. W tym "kultowy" motocykl Sokół 600 i inne popularne maszyny, a także "dizajnerskie" skutery i motorowery. Wystawa "Perły motoryzacji w Polsce" to wyjątkowa kolekcja kilkudziesięciu pojazdów - samochodów i motocykli ukazujących historię naszego przemysłu motorowego. Zwiedzający będą mieli jedyną w swoim rodzaju okazję, by przejrzeć się  unikatowym eksponatom z początków motoryzacji na ziemiach polskich oraz pojazdom dokumentującym, robiący wrażenie, dorobek II Rzeczpospolitej w tej dziedzinie.

Będzie też możliwość przeniesienia w czasie i odbycie symbolicznej podróży do Bułgarii. Każdy będzie mógł zostać kierowcą "Malucha", do której zapakuje całą rodzinę i uda się w podróż na wakacje. Młodsi na własnej skórze poczują jak kiedyś jeździło się na urlop. Przekonają się, że "Maluch" wcale nie był taki mały i, co ważniejsze, można było się nim wypuścić w każdą niemal wyprawę, a nawet z niej wrócić. Będzie też można poczuć się jak strażak i ruszyć na akcję niezapomnianym "Żukiem".

Ekspozycja "Perły motoryzacji w Polsce" jest dostępna dla zwiedzających od 1 lipca do 25 września br. Eksponaty czekać będą w jednej z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji w Warszawie - w Sali Ratuszowej Pałacu Kultury i Nauki. Niezwykła sceneria i klimat tej sali dodatkowo podkreślają niezwykły rodzaj tej ekspozycji. Głównym partnerem oraz współorganizatorem wystawy jest Narodowe Muzeum Techniki.

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas