Reklama

Tylko dla Orlic – niezwykła wyprawa w Himalaje

Zdobywanie Himalajów motocyklem nie jest nowym pomysłem, ale tym razem to impreza przygotowywana przez kobiety i dla kobiet.

Pomysłodawczynią i organizatorką wyprawy jest Ola Trzaskowska, której dwoma największymi pasjami są podróże i motocykle. W Himalajach była już wielokrotnie, gdzie udało jej się wjechać na przełącz Marsimik La, położoną na wysokości 5770 m n.p.m.

Reklama

Wyprawy w najwyższe góry świata organizuje już od lat, ale następna ma być wyjątkowa ze względu na to, że wezmą w niej udział jedynie kobiety. Plany zakładają przejechanie przez kilkanaście przełęczy położonych na wysokościach powyżej czterech i pięciu tysięcy metrów nad poziomem morza (w tym przez trzy najwyższe dostępne dla ruchu kołowego). Orlice odwiedzą także stolicę Ladaku - Leh, słynne jezioro Pangong Tso oraz Tso Moriri. W Dolinie Nubry pojeżdżą po wydmach najwyżej położonej pustyni świata. Odwiedzą też szkoły na końcu świata i mniszki, które Ola Trzaskowska poznała podczas swoich poprzednich wypraw.

Uczestniczki wyruszą w podróż klasycznymi motocyklami Royal Enfield Bullet 500. Pierwsza grupa Orlic, która odbędzie wyprawę w dniach 4-15.08.2016, jest już skompletowana. Trwają jeszcze zapisy na drugi termin (16-27.08).

Oprócz zabawy i poznawania nowych miejsc, wyprawa ma obejmować działania charytatywne, których szczegóły uzgadniane są z fundacją Ewy Błaszczyk "A kogo".

Najnowsze informacje o wyprawie "Tylko dla Orlic", a także szczegóły na temat uczestniczek, można znaleźć na stronie tylkodlaorlic.pl.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje