Reklama

Skutery od Mini i Smarta!

Na salonie paryskim zaprezentowane zostaną nie tylko samochody. Np. Mini i Smart zaplanowały premierę jednośladów.

Obie marki specjalizują się w produkcji samochodów małych, które najlepiej czują się w mieście. Jednak pojazdem, który w miejskich korkach spisuje się lepiej niż najmniejszy samochód jest skuter. Oczywiście w dzisiejszych czasach nie może być już spalinowy, musi być elektryczny. Niech za emisję CO2 odpowiada elektrownia...

Reklama

Jednoślad Mini nosi nazwę scooter E concept. Stylistycznie nawiązuje do samochodów, np. przedni reflektor czy lusterka to elementy, pochodzące z pojazdów 4-kołowych.

O rozwiązaniach technicznych zastosowanych w scooterze E wiadomo na razie niewiele. Jednoślad ma być ładowany ze zwykłego gniazdka sieciowego, a funkcję kluczyka ma pełnić... smartfon.

Z kolei prototyp Smarta nazywa się escooter i napędzany jest umieszczonym przy tylnym kole silnikiem elektrycznym o mocy 4 kW (5,3 KM), co pozwala na osiągnięcie prędkości 45 km/h. Silnik czerpie energię z baterii litowo-jonowych, które po ładowaniu trwającym 3 do 5 godzin (za pomocą standardowego gniazdka sieciowego) zapewniają zasięg 100 km.

Skuter wyposażono m.in. w ABS, poduszkę powietrzną oraz system Blind Spot Assist, którego zadaniem jest ostrzeganie przed pojazdem znajdującym się w tzw. "martwym punkcie". Ciekawostkę stanowi fakt, że rolę konsoli przejmie... smartfon, na ekranie którego będą pojawiały się informacje o prędkości, zasięgu itp.

Zarówno Smart, jak i Mini nie informują, co mają zrobić osoby, które używają zwykłych telefonów komórkowych...

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Smart | Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje