Reklama

Motocyklisto! Nie bądź debilem

Zbliża się sezon motocyklowy. 12 kwietnia o godzinie 12 na Placu Teatralnym w Warszawie odbędzie się akcja zorganizowana przez motocyklistów. Jej hasłem przewodnim jest apel "Kierowco patrz w lusterka!".

Codzienne wymuszenia, potrącenia, zajeżdżanie drogi, to tylko część zachowań kierowców aut. Poza tym pochowałem parunastu kolegów, którzy skończyli swoją karierę tragicznie właśnie przez tego typu zachowania! - pisze jeden z organizatorów akcji.

Nasza redakcja podpisuje się obiema rękami pod tym apelem. Kierowcy samochodów uważajcie na motocyklistów. Oni naprawdę mają niewiele szans w zderzeniu z samochodem.

Ale motocykliści nie mogą zapomnieć także o tym, że muszą przestrzegać kodeksu drogowego. Nie mogą swoimi maszynami poruszać się z ogromnymi prędkościami po drogach. Do sprawdzenia osiągów swoich maszyn służy tor a nie ulice miast.

W środowisku motocyklowym nie brakuje "debili" pędzących przez miasto ponad 130km/h. Ale nie generalizujmy, nie wszyscy tak jeżdżą - dodaje wspomniany powyżej organizator akcji "Kierowco patrz w lusterka!".

Reklama

    I oczywiście ma rację. Ale do hasła w sprawie lusterek powinien dodać: "Motocyklisto! Nie bądź debilem"

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Warszawa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy