Reklama

Motocykliści wygrali. Będą płacić mniej

Na płatnej autostradzie Kraków - Katowice opłata dla motocykli zostanie obniżona do połowy stawki dla samochodów osobowych - informuje "Dziennik Polski".

Stalexport Autostrada Małopolska, koncesjonariusz płatnego odcinka Kraków-Katowice, zapowiada obniżenie opłat za przejazd dla motocykli. Deklaracje w tej sprawie padły po tym, jak Ministerstwo Infrastruktury przygotowało projekt rozporządzenia w sprawie stawek za przejazd autostradami wybudowanymi za pieniądze z budżetu państwa.

W tym projekcie znalazła się propozycja, by opłata za przejazd motocyklem była o połowę niższa od opłaty dla samochodu osobowego. Przedstawiciele ministerstwa sugerowali, że ten zapis ma na celu m.in. zmianę stanowiska koncesjonariuszy w sprawie jednolitych stawek dla aut i motorów.

Obecnie przejazd samochodem osobowym lub motocyklem A4 na odcinku Kraków - Katowice kosztuje 16 zł (dwa razy po 8 zł płacone przy wjeździe i wyjeździe). Po zmianach motocykliści zapłacą 8 zł (dwa razy po 4 zł).

W ministerialnym projekcie za przejazd 1 km autostradą kierowcy samochodów osobowych będą płacić 20 gr., motocykliści - o połowę mniej.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: autostrada | opłata | przejazd

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy