Reklama

Motocykliści patrolowali ulice wraz z policjantami

"Bezpieczeństwo na drodze - uwaga motocykliści" to hasło dzisiejszej akcji zorganizowanej przez Podkarpackie Stowarzyszenie Motocyklowe "THE WILD GEESE".

W akcję włączyli się również policjanci. Wspólne patrole policjantów i motocyklistów można było dziś spotkać w pięciu powiatach województwa podkarpackiego.

Wspólne działania policjantów ruchu drogowego i motocyklistów pt. "Bezpieczeństwo na drodze - uwaga motocykliści" odbyły się w sobotę w godzinach od 9.00 do 11.00 w całym kraju. Co roku na polskich drogach ginie wielu motocyklistów, a tysiące zostaje rannych na skutek nieuwagi kierowców samochodów osobowych i ciężarowych, ale także w wyniku niebezpiecznej jazdy samych motocyklistów.

Reklama

Ponieważ motocykle poruszają się szybciej i są słabiej widoczne w lusterkach niż samochody, organizator akcji - Podkarpackie Stowarzyszenie Motocyklowe "THE WILD GEESE", chciało zwrócić uwagę na konieczność korzystania ze wstecznych lusterek. Jedno zerknięcie w lusterko może ocalić czyjeś życie lub zdrowie. Celem akcji było także propagowanie zgodnych z prawem, kulturalnych zachowań na drodze, przy jednoczesnym wskazywaniu zagrożeń i skutków brawurowej jazdy jednośladem.

W trakcie działań członkowie Stowarzyszenia Motocyklowego za zgodą zatrzymanych do kontroli kierowców, we wskazanych przez nich miejscach, naklejali na samochody specjalne naklejki o treści: "Patrz w lusterka - motocykle są wszędzie". Większość z kierowców bardzo chętnie zgadzała się na taki sposób włączenia w tą akcję.

Policja
Dowiedz się więcej na temat: bezpieczeństwo na drodze

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy