Reklama

Bonifikata dla motocyklistów. Dlaczego tylko na A4?

Jak już informowaliśmy Stalexport wprowadził bonifikatę od opłaty za przejazd autostradą A4 Katowice - Kraków dla motocyklistów. Od 1 kwietnia podróż jednośladem na koncesyjnym odcinku A4 jest o połowę tańsza.

Reklama

Opłata wynosi aktualnie 4,5 zł na każdym placu poboru opłat.

Reklama

Po wprowadzeniu obniżki, opłata za pokonanie motocyklem jednego kilometra A4 Katowice-Kraków wyniesie 12 gr plus VAT. Będzie to najniższa stawka dla jednośladów na koncesyjnych autostradach w Polsce.

Wprowadzenie bonifikaty dla motocyklistów wieńczy starania o wprowadzenie dla tych pojazdów opłaty odpowiedniej do stopnia oddziaływania na nawierzchnię drogi. Środowisko motocyklistów starało się o to aktywnie od 2009 roku. Manifestacje kierowców jednośladów odbywały się na placach poboru opłat na wszystkich płatnych autostradach oraz przed siedzibą Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

A4 Katowice-Kraków to jedyny koncesyjny odcinek autostrady, na którym zostanie wprowadzona 50-procentowa bonifikata dla motocyklistów.

- Wprowadzając bonifikatę dla motocykli, Stalexport wyznacza kierunek działania dla innych zarządców płatnych autostrad Polsce. Czas teraz będzie rozmawiać z autostradą A1 i A2, aby również tam doprowadzić do takiej obniżki. To powinno być rozwiązanie systemowe, obowiązujące w całym kraju - mówi Szczęsny Filipiak z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Motocyklistów MotoAutostrada, które aktywnie prowadziło starania o obniżenie opłat za przejazd prywatnymi autostradami dla motocyklistów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy