Suzuki Ignis

Czwartek, 12 stycznia 2023 (12:56)
Suzuki Ignis to niewielkich rozmiarów crossover, który doczekał się do tej pory dwóch generacji. Dzięki kompaktowym rozmiarom i ekonomiczności sprawdza się przede wszystkim jako auto miejskie.
Suzuki Ignis - najważniejsze informacje
Suzuki Ignis jest pozycjonowany w segmencie kompaktowych miejskich SUV-ów. /materiały prasowe

Suzuki Ignis - najważniejsze informacje

Suzuki Ignis to niewielkich rozmiarów crossover, który doczekał się do tej pory dwóch generacji. Dzięki kompaktowym rozmiarom i ekonomiczności sprawdza się przede wszystkim jako auto miejskie.

Historia Suzuki Ignis

Suzuki Ignis zadebiutowało w 2000 roku, zastępując inny kompaktowy model produkowany przez Suzuki – Cultus. Co ciekawe, na rodzimym rynku japońskim początkowo występowało pod nazwą innego popularnego modelu – Suzuki Swift. 

Pod wpływem współpracy Suzuki z General Motors powstał bliźniaczy wobec Ignis model – Chevrolet Cruze. Kolejnym modelem bazującym na tej samej konstrukcji było Subaru G3X Justy.

Suzuki Ignis – generacje

Suzuki Ignis I.gen produkowano między 2000 a 2006 rokiem jako trzy lub pięciodrzwiowy hatchback. Do wyboru pozostawały dwa silniki benzynowe z wprowadzonej przez Suzuki serii M o pojemności 1.3 l lub 1.5 l oraz 5-biegowa skrzynia manualna lub 5-biegowa automatyczna skrzynia biegów. 

W 2003 roku Suzuki wprowadziło na rynek specjalną wersję Suzuki Ignis Sport. Trzydrzwiowy pojazd wyposażony w 1,5 litrowy silnik o mocy 114 KM (w przypadku rynku europejskiego 107 KM) osiągał prędkość 100 km/h w ciągu 8.9 sekundy. Jego produkcja zakończyła się w 2005 roku. 

W latach 2003–2008 Suzuki produkowało znacznie zmodyfikowaną wersję Suzuki Ignis. Bazowała na bliźniaczym modelu Chevrolet Cruze, który debiutował w 2001 roku. Tym razem do wyboru poza znanymi już silnikami benzynowymi był również silnik diesla o pojemności 1,3 l.

Druga generacja Suzuki Ignis została zapowiedziana w Genewie w marcu 2015 roku, a w październiku tego samego roku zaprezentowana na Tokyo Motor Show. Produkcja drugiego Ignisa ruszyła w 2016 roku i bazowała na dwóch wersjach silnika serii K o pojemności 1,25 litra, w tym z napędem hybrydowym. Wprowadzono również wersję z 1,3 litrowym silnikiem Diesla. 

W 2020 roku na rynku pojawiła się wersja po faceliftingu, który znacząco odświeżył stylistykę pojazdu. Obecnie Suzuki Ignis jest pozycjonowany w segmencie kompaktowych miejskich SUV-ów.

Subaru Ignis – dane techniczne

Najnowsza generacja Suzuki Ignis bazuje na silniku 1.2 DUALJET z układem mild hybrid. Poza standardowym napędem na przednią oś do wyboru pozostaje również opcja z napędem na cztery koła Allgrip Auto oferująca m.in. asystent wjazdu i zjazdu. 

Suzuki Ignis – opinie kierowców

Kierowcy cenią Suzuki Ignis głównie ze względu na ekonomiczność, niezawodność i wysoką kulturę pracy. Pojazd odnajdzie się przede wszystkim w ruchu miejskim ze względu na małe gabaryty oraz wysoką pozycję za kierownicą. 


Suzuki Ignis - Wiadomości

 • Suzuki Ignis. Polskie ceny

  Suzuki Ignis. Polskie ceny

  Poniedziałek, 5 grudnia 2016 (14:34)
  Wiemy już, na ile polski importer Suzuki wycenił przyjemność posiadania nowej generacji modelu Ignis. Samochód, który trafi do salonów z początkiem roku, zamówić można będzie w wersji z...
 • Całkowicie nowe Suzuki Ignis

  Całkowicie nowe Suzuki Ignis

  Czwartek, 29 września 2016 (13:31)
  Na salonie w Paryżu Suzuki zaprezentowało nową generacje modelu Ignis.
 • Suzuki Ignis wraca na rynek

  Suzuki Ignis wraca na rynek

  Czwartek, 29 października 2015 (10:53)
  Podczas salonu samochodowego w Tokio Suzuki zaprezentowało nową generację swojego miejskiego crossovera.
 • Reklama

 • Takie będzie nowe Suzuki Ignis

  Takie będzie nowe Suzuki Ignis

  Środa, 30 września 2015 (16:06)
  Na miesiąc przed rozpoczęciem salonu motoryzacyjnego w Tokio Suzuki zaprezentowało pierwsze zdjęcia nowego wcielenia popularnego modelu Ignis.
 • Eurogwarancja to fikcja? Nasza sonda

  Eurogwarancja to fikcja? Nasza sonda

  Niedziela, 25 grudnia 2005 (00:01)
  Pamiętacie nasz tekst o perypetiach właściciela Suzuki ignis kupionego w Niemczech w autoryzowanym punkcie sprzedaży? Choć pojazd ten jest na gwarancji nie za bardzo da się go naprawić w...
 • Kolejny Polak w rajdowych MŚ!

  Kolejny Polak w rajdowych MŚ!

  Środa, 21 grudnia 2005 (10:51)
  W sezonie 2006 Michał Kościuszko i Jarek Baran wystartują w Mistrzostwach Świata. Jest to pierwsza i jedyna polska załoga, która weźmie udział w cyklu Junior WRC. Zawodnicy pojadą...
 • Reklama

 • Junior Kościuszko w Suzuki Ignis S 1600

  Junior Kościuszko w Suzuki Ignis S 1600

  Środa, 12 stycznia 2005 (23:22)
  Michał „Junior” Kościuszko i Jarosław Baran będą reprezentować barwy Suzuki Motor Poland w tegorocznym sezonie rajdowym. O planach zespołu poinformowano na oficjalnej...
 • Junior Kościuszko w Suzuki Ignis S 1600

  Junior Kościuszko w Suzuki Ignis S 1600

  Środa, 12 stycznia 2005 (23:16)
  Michał „Junior” Kościuszko i Jarosław Baran będą reprezentować barwy Suzuki Motor Poland w tegorocznym sezonie rajdowym. O planach zespołu poinformowano na oficjalnej...

Suzuki Ignis - Zdjęcia