Opel Corsa

Opel Corsa zalicza się do najbardziej znanych i rozpoznawalnych modeli oferowanych przez niemieckiego producenta samochodów. To niewielkie auto z segmentu B doskonale sprawdza się w przestrzeni miejskiej. Kierowcy doceniają Opla Corsę za niezawodność oraz stosunkowo niskie koszty eksploatacyjne.
Opel Corsa - najważniejsze informacje
Od momentu uruchomienia linii produkcyjnej Corsy, ten model Opla doczekał się sześciu generacji. /materiały prasowe

Opel Corsa - najważniejsze informacje

  • Marka:

  • Rozpoczęcie produkcji:

    1982

Opel Corsa zalicza się do najbardziej znanych i rozpoznawalnych modeli oferowanych przez niemieckiego producenta samochodów. To niewielkie auto z segmentu B doskonale sprawdza się w przestrzeni miejskiej. Kierowcy doceniają Opla Corsę za niezawodność oraz stosunkowo niskie koszty eksploatacyjne.

Historia Opla Corsy

Opel Corsa, który do seryjnej produkcji trafił w 1982 roku, był najmniejszym modelem spośród oferty Opla. Decyzja o zaprojektowaniu kompaktowego auta okazała się strzałem w dziesiątkę. Od ponad czterech dekad Corsa zyskuje rzesze zwolenników, którzy doceniają nie tylko jego niewielkie gabaryty i dobrą dynamikę jazdy, lecz także niemiecką precyzję wykonania.

Od momentu uruchomienia linii produkcyjnej Corsy, ten model doczekał się sześciu generacji.

Opel Corsa – generacje

Pierwsza generacja Opla Corsy (A) była produkowana od 1982 do 1993 roku. W ofercie były dostępne dwa typy nadwozia: hatchback i sedan.

Druga generacja Opla Corsy (B) była oferowana w latach 1993–2000. Rodzina Corsy powiększyła się o kolejne typy nadwozia. Do hatchbacka i sedana (znanych z poprzedniej generacji) dołączyły także kombi i pickup.

Trzecia generacja Opla Corsy (C) zjeżdżała z taśm produkcyjnych od 2000 do 2006 roku. Opel powrócił do dwóch typów nadwozia: hatchback i sedan.

Czwarta generacja Opla Corsy (D) była dostępna w ofercie producenta w latach 2006–2014. Opel ograniczył produkcję do nadwozia typu hatchback.

Piąta generacja Opla Corsy (E) była oferowana od 2014 do 2019 roku. Podobnie jak w poprzedniej generacji, do sprzedaży trafił tylko hatchback.

Szósta generacja Opla Corsy (F) jest produkowana od 2019 roku. I tym razem jest to oferta skierowana do osób, którym zależy na kompaktowym hatchbacku.

Opel Corsa – dane techniczne

  • Opel Corsa I (A) – pojemność silników: 1,0–1,6 l; moc silników: 45–109 KM; napęd na przednie koła; skrzynie biegów: manualne 4b i 5b;
  • Opel Corsa II (B) – pojemność silników: 1,0–1,7 l; moc silników: 45–109 KM; napęd na przednie koła; skrzynie biegów: manualna 5b, automatyczna 4b;
  • Opel Corsa III (C) – pojemność silników: 1,0–1,8 l; moc silników: 58–175 KM; napęd na przednie koła; skrzynie biegów: manualna 5b, półautomatyczna 5b, automatyczna 4b;
  • Opel Corsa IV (D) – pojemność silników: 1,0–1,7 l; moc silników: 60–210 KM; napęd na przednie koła; skrzynie biegów: manualne 5b i 6b, półatomatyczne 5b i 6b; automatyczna 4b;
  • Opel Corsa V (E) – pojemność silników: 1,2–1,6 l; moc silników: 70–207 KM; napęd na przednie koła; skrzynie biegów: manualne 5b i 6b, półautomatyczna 5b, automatyczna 6b;
  • Opel Corsa VI (F) – pojemność silników: 1,2–1,5 l; moc silników: 75–130 KM; napęd na przednie koła; skrzynie biegów: manualne 5b i 6b, automatyczna 8b. 

Opel Corsa – opinie kierowców

Opel Corsa jest doceniany przez kierowców przede wszystkim za doskonałe właściwości jezdne, solidne nadwozie, niskie koszty eksploatacyjne, pojemny bagażnik, a także precyzję wykończenia wnętrza. Szósta generacja tego modelu cechuje się nowoczesnym wyglądem i dobrymi osiągami. Jest także wyposażona w liczne systemy bezpieczeństwa.

Precyzja wykonania, solidne podzespoły i przystępna cena to cechy, które zapewniły Oplowi rozpoznawalność i uznanie wśród kierowców. Niestety nawet najlepsze samochody z biegiem lat się zużywają. Do najczęściej zgłaszanych usterek Corsy można zaliczyć m.in.: awarie silników wysokoprężnych, pojawiające się na karoserii ogniska rdzy, usterki układu kierowniczego, problemy z rozrusznikiem, awarie elektryki (np. problemy z radiem czy lusterkami).

Opel Corsa - Wiadomości

Opel Corsa - Zdjęcia