Wiadomo, kto zastąpi Kubicę!

Zespół Sauber F1 poinformował, że pozyskał pierwszego kierowcę.

W przyszłym roku w barwach tego teamu będzie startował Japończyk, Kamui Kobayashi.

Kobayashi w 2008 roku był kierowcą testowym Toyoty. Po siedmiu miesiącach przerwy (zakaz testów) Japończyk ponownie wsiadł do bolidu F1 podczas tegorocznego Grand Prix Japonii, gdzie wziął udział w treningach. Debiut w wyścigu zaliczył dwa tygodnie później, podczas Grand Prix Brazylii, zastąpił wówczas kontuzjowanego Timo Glocka. Już w pierwszym starcie niewiele zabrakło do punktowanej pozycji (wyścig ukończył na 9. miejscu). Natomiast podczas kończącego sezon wyścigu w Abu Zabi Japończyk spisał się świetnie, wystartował z 12. pozycji, a dojechał do mety na 6. i zdobył 3 punkty.

Sauber F1 to zespół, który powstał poprzez przejęcie przez Petera Saubera udziałów od wycofującego się z Formuły 1 koncernu BMW. Team ten jako ostatni został zatwierdzony do startów w przyszłorocznym cyklu wyścigów. Ekipa wciąż poszukuje sponsorów oraz drugiego kierowcy.