Reklama

Vettel: Zrobię wszystko, żeby być drugi

- Dam z siebie wszystko - mówi Sebastian Vettal z Red Bull Racing przed wyścigiem o Grand Prix Abu Zabi. Niemiecki kierowca nie ma już szans na tytuł mistrzowski, ale ciągle walczy o zajęcie drugiego miejsca w klasyfikacji kierowców.

- Szanse na zajęcie pierwszego miejsca odpłynęły, ale będę atakować, żeby zapewnić sobie drugą pozycję - powiedział Vettel.

Reklama

Niemiec jest wiceliderem klasyfikacji, ale trzeci na liście Rubens Barrichello z Brawn GP traci do niego tylko dwa punkty.

- Ten sezon dla naszego zespołu był znakomity. Jesteśmy dumni z tego, co osiągnęliśmy. Nasze wyniki motywują nas do podjęcia walki w przyszłym roku. Jednak najpierw zamierzam zrobić wszystko, co w mojej mocy, by w niedzielę zapewnić sobie drugie miejsce w klasyfikacji kierowców - powiedział Niemiec.

Vettel dodał, że Jenson Button zasłużył sobie na tytuł mistrzowski: - Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Uzbierał w ciągu sezonu największą ilość punktów i mogę mu tylko pogratulować.

Wyścig w Abu Zabi rozpocznie się w przyszłą niedzielę o godzinie 17 czasu lokalnego. Zawodnicy wystartują przy świetle dziennym, ale linię mety miną już po zachodzie słońca. - To będzie ciekawe doświadczenie - skomentował Vettel.

ASInfo/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje