Reklama

Szczegóły kontraktu Rosberga, Schumacher dementuje

Nico Rosberg podpisał nową umowę z teamem Mecedes.GP. Niemiec za złożenie podpisu pod umową, która zawarta została na 4 lata zainkasuje 50 milionów euro. Wbrew doniesieniom, nowego kontraktu nie podpisał Michael Schumacher.

Dotychczasowa umowa 26-letniego kierowcy Mercedes GP obowiązywała do roku 2012. Najnowsze, potwierdzone doniesienia ze stajni z Brackley, mówią o tym, że Niemiec podpisał nowy długoterminowy kontrakt. Na jak długo? Oficjalna nie podano tych informacji do publicznej wiadomości, jednak jak donosi dziennik "Bild" Rosberg związał się z zespołem Mercedes na najbliższe 4 sezony i za każdy sezon otrzyma 12.5 miliona euro, co daję łączną kwotę 50 milionów euro.

Reklama

"Jestem bardzo zadowolony z przedłużenia kontraktu z Mercedesem. Triumf w "Srebrnej Strzale" będzie jedną z najbardziej pamiętnych chwil mojego życia. Głęboko wierzę, że ekipa zapewni mi zwycięski bolid. Już nie mogę się doczekać wspaniałych lat w rodzinie Mercedes-Benz" - powiedział Nico Rosberg.

Z podpisania kontraktu nie krył zadowolenia szef teamu Ross Brawn.

"Jesteśmy zachwyceni przedłużeniem współpracy z Nico, ponieważ to kierowca zdolny do wygrywania wyścigów i całych mistrzostw. Na przestrzeni dwóch sezonów Nico spisywał się wyśmienicie w barwach naszej stajni osiągając rezultaty, które dokładnie odzwierciedlają szczyt formy prowadzonych przez niego bolidów. On i Michael Schumacher to para kierowców zapewniająca ciągły rozwój zespołu. Będziemy kontynuować wzmacnianie naszej ekipy, więc z niecierpliwością czekamy na dostarczenie Nico samochodu, którym umożliwi mu ściganie się na czele stawki i wywalczenie pierwszej wygranej w karierze" - zapewniał Ross Brawn.

Tymczasem drugi z kierowców Mercedes.GP - Michael Schumacher, wbrew wcześniejszym doniesieniom, nie podpisał nowej umowy ze stajnią z Brackley. Siedmiokrotny mistrz świata zdementował doniesienia niemieckiej prasy, która informowała o tym, że Niemiec pojedzie w barwach Mercedes.GP także w roku 2013. Schumacher wracając do Formuły 1 w 2010 roku związał się z teamem Mercedes na trzy sezony.

"Zdaniem niektórych dziennikarzy przedłużyłem kontrakt. Realnie nie zrobiłem tego, ponieważ już kilka razy powtarzałem, że teraz nie jest odpowiedni czas, aby o tym rozmawiać. Potrzebuję trochę więcej czasu, aby zobaczyć gdzie będziemy zmierzać i będę musiał się zastanowić czy to jest to, co chcę dalej robić" - wyjaśnił Michael Schumacher.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje