Reklama

Ross Brawn wierzy, że Schumacher wygra wyścig

Właściciel teamu Brawn GP, Ross Brawn, zakłada, że Michael Schumacher wygra w tym sezonie przynajmniej jeden wyścig F1. Przewiduje również, że to Jenson Button z jego teamu na koniec sezonu będzie przewodził klasyfikacji kierowców.

Schumacher ma zastępować awaryjnie w Ferrari Felipe Massę, który nie doszedł jeszcze do pełni sił po wypadku w klasyfikacjach do Grand Prix Węgier. Ross Brawn jest pewien, że były mistrz świata będzie prawdziwym wzmocnieniem dla Ferrari. Na pytanie, czy postawiłby 10 euro na zwycięstwo Niemca w którymś z wyścigów, czy na końcowe zwycięstwo Jensona Buttona w klasyfikacji kierowców, odparł: - Musiałbym podzielić pieniądze, bo i jedno i drugie jest prawdopodobne.

Reklama

Brawn stwierdził, że jeżeli nawet tak by się zdarzyło, że Niemiec nie wygrałby żadnego wyścigu, to dlatego, że sam team Ferrari okazałby się zbyt słaby, a nie z jego winy.

Brawn jest pewien, że choć od ostatniego zwycięstwa "Schumi'ego" w wyścigu Formuły 1 minęły trzy lata, niemiecki kierowca pozostaje w formie. To w końcu siedmiokrotny mistrz świata. - Przez ten czas ścigał się w gokartach i innego typu wyścigach - przypomina Brown. - Jest jednak oczywiste, że musi nabrać pewności za sterami bolidu, oswoić się z pojazdem - zaznacza szef teamu, przypominając że sporo się w bolidach zmieniło od czasu przejścia Schumachera na emeryturę.

ASInfo/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje