Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa!

Team Formuły 1 Williams potwierdził, że zaplanował testy dla Roberta Kubicy, które odbędą się w drugiej połowie października na torze Silverstone. Polak ma jeździć samochodem w specyfikacji 2014.

Na tym samym torze drugiego dnia testy będzie także prowadzić Brytyjczyk Paul di Resta, który również stara się o angaż na sezon 2018 w teamie Williams.

Nadal nie wiadomo, czy szefowie zespołu nie zdecydują się na przedłużenie kontraktu z Felipe Massą. Brazylijczyk jest aktualnie kierowcą brytyjskiej ekipy z siedzibą w Wantage i deklaruje, że jest gotowy pozostać w zespole na kolejny sezon.

Di Resta jest w podobnej sytuacji jak Kubica. Stara się o powrót do F1, w tym roku raz zastąpił Massę podczas Grand Prix Węgier, gdy Brazylijczyk z przyczyn zdrowotnych nie mógł wystartować.

Reklama

Pewnym przedłużenia kontraktu na 2018 rok jest natomiast Kanadyjczyk Lance Stroll, który w 2017 debiutował w F1. Jego pozycja w Williamsie jest stabilna nie ze względu na wyniki, tylko dzięki kapitałowi, jaki w zespół inwestuje jego ojciec.

Na koniec miesiąca już wcześniej Kubica miał zakontraktowane jazdy próbne na węgierskim Hungaroringu.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy