Reklama

Nowy bolid Renault "odpalony"

Ekipa Renault F1 zaprezentowała swój nowy bolid w Culture and Congress Center w szwajcarskiej Lucernie.

Francuski zespół, który oficjalnie powrócił do Formuły 1 w ubiegłym roku po wykupieniu Benettona, zakończył ubiegły sezon na czwartym miejscu w klasyfikacji konstruktorów.

Władze francuskiego koncernu chcą osiągnąć więcej w 2003 i dlatego nowy R23 jest zbudowany dość agresywnie. Na czoło wybijają się innowacyjne pomysły aerodynamiczne. Nowy silnik, podobnie jak poprzedni 111-stopniowy, ma zapewnić solidne wyniki i dobrą wytrzymałość.

Zespół, którego baza znajduje się w Enstone (dawna siedziba Benetton F1) a produkcja silników we Francji, zmenił także skład kierowców na rozpoczynający się 9 marca sezon. W barwach ekipy będą jeździć Jarno Trulli (pozostal w Renault) oraz Fernando Alonso. Hiszpan został awansowany z kierowcy testowego "pierwszego" składu i zastąpił Jensona Buttona.

Reklama

INTERIA.PL

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy