Reklama

Nowy bolid McLarena! (film)

W siedzibie firmy w Woking McLaren zaprezentował dzisiaj swoją najnowszą broń.

Za kierownicą bolidu o nazwie MP4-24 Lewis Hamilton będzie bronił w tym roku tytułu mistrza świata Formuły 1. Drugim kierowcą, tak jak w zeszłym sezonie, będzie Heikki Kovalainen. Podobnie jak w przypadku konstrukcji dwóch największych konkurentów - Ferrari i BMW-Sauber największe różnice dotyczą elementów aerodynamicznych.

Szef zespołu - Ron Dennis - podkreślił, że prace nad nowym autem zaczynano od "czystej kartki papieru". Dodał, że zmiany w przepisach dotyczących budowy bolidów F1 są największe od 15 lat, dlatego zaprojektowanie auta wymagało ogromnych nakładów pracy. Ron wyraził również zadowolenie, że mimo prawdziwej rewolucji w przepisach, firmie udało się zbudować bolid, który "wciąż dobrze wygląda".

Reklama

W samochodzie zamontowano pokaźnych rozmiarów przednie skrzydło, tylny spoiler znacznie się zwęził. Podobnie, jak w przypadku konkurentów, w bolidzie zamontowano system odzyskiwania energii KERS. Wóz napędzany jest 2,4 litrowym V8 produkcji Mercedesa typ FO108W, który w myśl nowych przepisów, będzie musiał wytrzymać aż trzy wyścigi.

Auto wyjedzie na tor już jutro. Kierowcą testowym, który je poprowadzi będzie Pedro de la Rosa. Następne testy odbędą się w przyszłym tygodniu, na nowym torze Algarve.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy