Massa powróci na tory Formuły 1?

Brazylijski kierowca Formuły 1 Felipe Massa, który po tegorocznym sezonie przeszedł na sportową emeryturę, otrzymał od szefów swojego byłego zespołu Williams propozycję powrotu na tor w 2017 roku - ujawnił serwis internetowy Grande Premio.

Serwis podaje, że Williams oferuje 35-letniemu kierowcy wynagrodzenie wynoszące 6 mln euro za starty w teamie w miejsce Fina Valtteriego Bottasa, który być może przejdzie do ekipy Mercedesa, w której ma zastąpić mistrza świata Nico Rosberga.

Transfer Bottasa nadal pozostaje wyłącznie w sferze spekulacji, choć nieoficjalnie wiadomo, że menedżer kierowcy już rozmawiał z przedstawicielami Mercedesa.

Po ewentualnym odejściu Bottasa w ekipie Williamsa zostanie tylko debiutant Kanadyjczyk Lance Stroll. Stąd też Frank Williams proponuje Massie powrót do zespołu, aby Brazylijczyk wprowadził drugiego kierowcę teamu w świat Formuły 1.

Reklama

Kwestia zmiany teamu przez Bottasa wyjaśni się dopiero w połowie stycznia 2017 roku, kiedy to niemiecki zespół ma podać nazwisko drugiego kierowcy. Odejściu Fina kategorycznie sprzeciwia się szef techniczny Williamsa Pat Symonds. Jego zdaniem, przy zapowiadanej dużej zmianie przepisów F1, brak w ekipie z Grove choć jednego doświadczonego kierowcy może się zakończyć sportową klęską.

Nieoficjalnie mówi się, że jeżeli Williams zgodzi się na odejście Bottasa, otrzyma od Mercedesa 10 mln rabatu na silniki, które instaluje w swoich bolidach.

Massa - jak piszą brazylijskie media - jeszcze nie podjął w kwestii ewentualnego powrotu do F1 żadnych wiążących decyzji. Aktualnie wraz z rodziną przebywa na urlopie, z którego wraca dopiero po Nowym Roku.

PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama