Reklama

Lewis Hamilton liczy na powtórkę

Aktualny mistrz świata Formuły 1 Lewis Hamilton liczy na powtórkę sukcesu z Węgier, gdzie po raz pierwszy w tym sezonie ciszył się ze zwycięstwa.

Hamilton wierzy, że limit pecha w tym sezonie został wyczerpany i że bolidy McLaren pod względem technicznym prezentują się dużo lepiej niż na początku sezonu.

Reklama

Anglik nie ukrywa, że w nadchodzącym GP Europy na torze w Walencji liczy na kolejne, drugie w tym sezonie zwycięstwo. Mistrz świata z ubiegłego sezonu, po fatalnym początku, wydaje się wracać do wysokiej dyspozycji. Według niego zespół McLaren zdecydowanie poprawił parametry techniczne bolidu, co pozwala stajni na konkurowanie z najlepszymi w tym sezonie. Hamilton chwali system odzyskiwania energii KERS, który pomógł mu w odniesieniu zwycięstwa na torze Hungaroring.

"KERS nie zawiódł i naprawdę bardzo mi pomógł w GP Węgier, również nasz bolid spisywał się wyśmienicie i nareszcie był na tyle szybki, że pozwalał ścigać się o najwyższe pozycje. Dlatego oczekuję, że w Walencji będzie równie dobrze jak na Hungaroring" - powiedział Hamilton dla dziennika "Datasport".

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje