Reklama

Kubica: Wciąż mam te same problemy

Robert Kubica był 7. i 3. podczas piątkowych treningów przed Grand Prix Bahrajnu.

Oto, co Polak powiedział po zakończeniu jazd: - Druga sesja treningowa była lepsza, ale wciąż mamy problem z wyważeniem auta. W drugim treningu użyliśmy zapasowego auta ponieważ w pierwszym miałem te same problemy, co w Malezji. Teraz musimy przeanalizować, skąd się one biorą. Zmieniliśmy nieco ustawienia samochodu i chociaż prowadzenie auta wciąż nie jest idealne, to jednak sprawy nie wyglądają źle.

- Tor był dzisiaj bardzo brudny, szczególnie w pierwszej sesji. Dużo zależy od pogody. Jeśli popada deszcz tor się oczyści, jeśli zacznie wiać wiatr - zrobi się bardziej brudny. W ten sposób diametralnie zmieniają się warunki na torze.

Reklama

W przeciwieństwie do Kubicy, żadnych problemów nie miał Nick Heidfeld: - Dla mnie dzisiaj wszystko przebiegało bezproblemowo, chociaż samochód nie prowadzi się tak idealnie, jak podczas testów, które przeprowadziliśmy tutaj 6 tygodni temu. Musimy znaleźć przyczynę lekkiej nadsterowności. Pracujemy nad tym i na razie jestem zadowolony.

Willy Rampf (dyrektor techniczny): - Jestem zadowolony, szczególnie z drugiego treningu. Wykonaliśmy nasz plan w 100 procentach. Dokonaliśmy przygotowań do wyścigu, dlatego w jutrzejszym treningu będziemy mogli skupić się na kwalifikacjach. W drugim treningu Robert skorzystał z zapasowego auta po tym, jak dokonaliśmy kilku zmian w ustawieniach pierwszego. W drugim aucie wypadł lepiej, więc teraz musimy znaleźć różnice między oboma bolidami.

TUTAJ nasz specjalny serwis poświęcony Formule 1 w sezonie 2007.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje