Reklama

Kubica bez sponsora!

Szwajcarski bank Credit Suisse, w obliczu ogólnoświatowego kryzysu finansowego, podjął decyzję o rezygnacji z dalszego sponsorowania teamu Formuły 1 BMW-Sauber, w którego barwach ściga się Robert Kubica.

Drugi co do wielkości szwajcarski bank współpracował z niemiecko- szwajcarskim zespołem od 2001 roku, ale postanowił nie przedłużać kontraktu, który wygasł w grudniu. Po tym, jak funkcję generalnego dyrektora objął Brady Dougan, instytucja ta skoncentruje się na wspieraniu lokalnych wydarzeń.

BMW-Sauber zakończył ostatni sezon na trzecim miejscu w klasyfikacji mistrzostw świata konstruktorów, za Ferrari i McLaren- Mercedes. Natomiast indywidualnie Kubica był czwarty, a Niemiec Nick Heidfeld - szósty.

Za sprawą polskiego kierowcy BMW-Sauber odniósł w czerwcu ubiegłego roku pierwsze zwycięstwo w Formule 1, podczas Grand Prix Kanady. Rok wcześniej Kubica na tym samym torze miał groźnie wyglądający wypadek, z którego jednak wyszedł bez poważniejszych obrażeń.

Reklama

We wtorek na torze Comunitat Valenciana Ricardo Tormo w Walencji szwajcarsko-niemiecki team zaprezentuje nowy bolid. Prezentacje będzie oglądał wysłannik INTERIA.PL.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje