Kubica bez błysku na treningu

Robert Kubica uzyskał 16. czas podczas drugiego treningu przed niedzielnym Grand Prix Brazyli na torze w Sao Paulo. W piewszej sesji Polakowi nie zmierzono czasu.

Pierwsze trzy miejsca zajęli testowi kierowcy Williamsa, Hondy i BMW. Najszybszy był Alexander Wurz (1:12.547), drugie miejsce zajął Anthony Davidson (1:12.653), a trzecie - Sebastian Vettel (1:12.870).

Michael Schumacher, który ma jeszcze cień szansy na zdobycie mistrzostwego tytułu (pod warunkiem zwycięstwa i odpadnięcia Alonso) uzyskał szósty czas (1:13.713). Fernando Alonso był wyraźnie wolniejszy, czas 1:13.820 oznaczał 10. pozycję.

Robert Kubica przejechał 15 okrążeń uzyskując najlepszy wynik 1:14.510. Polak był szybszy m.in. od Felipe Massy (Ferrari, 1:14.561) i kolegi z zespołu BMW, Nicka Heidfelda (1:14.793).

W drugiej sesji treningowej na torze pojawili się wszyscy zgłoszeni zawodnicy. Czasy zmierzono więc 29 kierowcom.

Podczas pierwszego treningu, który odbył się trzy godziny wcześniej, najszybszym kierowcą był zawodnik McLarena, Kimi Raikkonen.

Fin pokonał jedno okrążenie w 1:13.764 i wyprzedził testowych kierowców Hondy, Williamsa i BMW, Davidsona (1:13.902), Wurza (1:13.922) i Vettela (1:14.204).

Kolejne miejsca zajęli de la Rosa, Button i Trulli.

W pierwszej sesji treningowej wzięło udział 25 kierowców, z czego pełne okrążenie pomiarowe zaliczyło 17. Na tor - bez pomiaru czasu - wyjechali m.in. Heidfeld, Kubica i Alonso.

W ogóle boksów nie opuścili kierowcy Ferrari.

Kwalifikacja do niedzielnego wyścigu rozpoczną się jutro o godzinie 19.00 polskiego czasu.