Kubica 12., Alonso najlepszy na drugim treningu

Druga sesja treningowa przed niedzielnym wyścigiem o GP Brazylii przyniosła nieoczekiwane rozstrzygnięcia. Najszybszy był Fernando Alonso z Renault. Zaraz za nim uplasował się Sebastian Buemi z Toro Rosso. Zwycięzca pierwszego treningu, Mark Webber z Red Bulla był 4.

Nieco lepiej w porównaniu z pierwszą sesją zaprezentował się Robert Kubica, który wykręcił 12. czas drugiego treningu. Polak przejechał łącznie 39 okrążeń.

Lider klasyfikacji generalnej, Jenson Button, który jeździ w bolidzie Brawn GP podobnie jak polski kierowca poprawił swój rezultat i uplasował się na 5. pozycji.

Pecha ponownie miał Giancarlo Fisichella, który nie ukończył treningu z powodu awarii bolidu. Wcześniej Włoch rozbił auto podczas treningów na torze Monza w swoim kraju.