Reklama

Kto kupi Kubicę?

Według brazylijskiej prasy trzykrotny mistrz świata Formuły 1 Nelson Piquet poważnie rozważa możliwość przejęcia teamu BMW-Sauber po tym, jak niemiecki koncern samochodowy BMW zapowiedział wycofanie się z cyklu Grand Prix.

W ekipie tej ściga się Robert Kubica.

Reklama

Według dziennikarzy Piquet zawiązał sojusz w tej sprawie z Davidem Searsem, do którego należy ekipa Super nova startująca w GP2. Spekuluje się, że w ten sposób chce uratować karierę syna Nelsona Piqueta juniora. Pożegnał się on właśnie z teamem Renault, którego szefostwo nie kryło niezadowolenia z jego postawy w dotychczasowych wyścigach.

Szefostwo BMW w ubiegłym tygodniu ogłosiło, że niemiecki koncern wycofuje się z Formuły 1, a kilka dni temu zapowiedziało, że jest gotowe odsprzedać udziały w zespole byłemu właścicielowi Peterowi Sauberowi, jeśli ten znajdzie na to środki.

Tymczasem menedżer Roberta Kubicy, Daniele Morelli, dał jasny sygnał zespołom zainteresowanym zatrudnieniem Polaka - czytamy w wortalu f1.pl. Kontrakt Kubicy z BMW obowiązywał co prawda do końca 2010 roku, ale jego menedżer zapewnia, że krakowianin jest otwarty na propozycje zatrudnienia na przyszły sezon.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje