Reklama

Jenson Button do BARu

Na konferencji prasowej w Londynie zespół British American Racing (BAR) potwierdził, że młody brytyjski kierowca, Jenson Button będzie występował w barwach tej ekipy w przyszłym sezonie. BAR podpisał czteroletni kontrakt z Buttonem, co ostatecznie kończy jakiekolwiek koneksje zawodnika ze stajnią Franka Williamsa.

Przyszłość Buttona stała pod znakiem zapytania od zeszłego tygodnia kiedy zespół Renault ogłosił, że nie przedłuży umowy z Brytyjczykiem, a na jego miejsce zatrudni hiszpańskiego zawodnika, Fernando Alonso, który obecnie pełni funkcję kierowcy testowego we francuskiej ekipie.

- Jestem podniecony mogąc dołączyć do zespołu BAR. Minione tygodnie były bardzo ekscytujące i jestem zaszczycony dużym zainteresowaniem moją osobą. Miałem przed sobą kilka ciekawych propozycji, ale po uważnym zastanowieniu się doszedłem do wniosku, że najlepiej będzie związać swoją przyszłość z British American Racing. Ta ekipa daje mi najlepsze możliwości do rozwoju i odniesienia sukcesów i wierzę, że z nimi mogę zostać mistrzem świata. David Richards bardzo długo opowiadał mi o swojej wizji długoterminowej współpracy i muszę przyznać, że wywarł na mnie duże wrażenie. Cieszę się też ze współpracy z tak utytułowanym i doświadczonym partnerem jak Honda. Nie mam żadnych wątpliwości, że wspólnie możemy dojść bardzo daleko - powiedział Jenson Button.

Reklama

- Jestem zachwycony pozyskaniem Jensona do naszego zespołu. To chłopak o niezwykłym talencie, który teraz musi dojrzeć we właściwym otoczeniu, by mógł odnosić sukcesy. Przez ostatnich siedem miesięcy wspólnie z całą załogą opracowaliśmy długoterminowy plan, który chcemy zakończyć wielkim sukcesem. To nie może stać się w przeciągu jednej nocy. Jesteśmy realistami co do najbliższych dwóch sezonów. Sukcesy nadejdą potem. W obecnym środowisku Formuły 1 mamy bardzo dobrą pozycję - stabilną, bezpieczną i posiadamy doskonałe warunki do dalszego rozwoju. Jestem pewien, że nasza współpraca z Hondą będzie rozwijała się bardzo dobrze - mówił na konferencji szef zespołu, Dave Richards.

Zatrudnienie w BARze Jensona Buttona, a także przedłużenie kontraktu byłym mistrzem świata, Kanadyjczykiem Jacquesem Villeneuvem oznaczają, że zespół zrezygnował z usług doświadczonego Oliviera Panisa. O francuskim kierowcy nie było jednak mowy na konferencji. Całkiem możliwe, że pozostanie on w BARze w funkcji kierowcy testowego.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy