Reklama

FIA wzywa Ferrari do wyjaśnień

Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) wezwała kierowców oraz władze zespołu Ferrari na specjalne przesłuchanie z powodu wydarzeń na finiszu niedzielnej Grand Prix Austrii - 6. eliminacji Mistrzostw Świata Formuły 1.

FIA nie poinformowała jakie może podjąć kroki, ale leży w jej kompetencjach nawet zmiana wyników, bądź pozbawienie Ferrari punktów za ten wyścig.

Federacja w swoim oświadczeniu podała: "Po incydencie na ostatnim okrążeniu GP Austrii 2002 i incydentach przy wręczaniu nagród na podium FIA wzywa Scuderia Ferrari Marlboro oraz kierowców Michaela Schumachera i Rubensa Barrichello do stawienia się przed Światową Radą Sportu Samochodowego na jej następnym spotkaniu, które odbędzie się w Paryżu 26 czerwca".

Schumacher wywalczył zwycięstwo w wyścigu, kiedy jego partner z zespołu Rubens Barrichello przepuścił go ostatniej prostej na wyraźne żądanie zespołu. Podczas ceremonii na podium "Schumi" pozwolił Barrichello na zajęcie miejsca dla zwycięzcy, podczas gdy organizatorzy zagrali hymn Niemiec.

Reklama

INTERIA.PL

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy