"Ferrari napędza żądzą zemsty"

Pięciokrotny mistrz świata w barwach teamu Formuły 1 Ferrari Michael Schumacher jest przekonany o tym, że Felipe Massa i Kimi Raikkonen zrobią w przyszłym roku wszystko aby któryś z nich stanął na najwyższym stopniu podium mistrzostw świata. Jak stwierdził Niemiec kierowcy będą napędzani pragnieniem zemsty za porażkę w poprzednim sezonie.

- Ferrari po każdym nie do końca udanym cyklu Grand Prix koncentruję się i pracuje jeszcze mocniej, aby w przyszłości wyeliminować wszystkie niedoskonałości. Tam nie traci się czasu na rozpamiętywaniu przeszłości, tam wyciąga się wnioski z porażek i robi wszystko, żeby już więcej się nie powtórzyły - powiedział Schumacher na swojej oficjalnej stronie internetowej. - Myślę, że Kimi i Felipe napędzani pragnieniem zemsty zrobią wszystko, aby któryś z nich wygrał mistrzostwo świata w 2009 roku.

Kierowca jednak, zdaje sobie sprawę, że zmiany wprowadzone od przyszłego roku w Formule 1 mogą spowodować wiele niespodzianek.

Reklama

- Ostatecznie najbogatsze zespoły kończą zawsze w czołówce, ponieważ łatwiej im rozwijać bolid, jednak przyszły rok będzie inny niż wszystkie poprzednie. Zmiany wprowadzone w F1 spowodują, że stawka się wyrówna, dlatego w tym momencie ciężko jest rokować końcowe wyniki - zakończył.

ASInfo/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama