Reklama

Ferrari - F138 będzie najszybsze?

Kierowca teamu Formuły 1 Ferrari, dwukrotny mistrz świata w zespole Renault, Hiszpan Fernando Alonso jest przekonany, że tegoroczny sezon wyścigowy będzie najlepszym w jego karierze.


Reklama

  Alonso bardzo pozytywnie ocenia nowy model Ferrari - F138 przygotowany przez zespół konstrukcyjny na sezon 2013 dla niego i Brazylijczyka Felipe Massy.   

"Nowy bolid jest zdecydowanie lepszy od modelu poprzedniego, na którym odniosłem w 2012 roku trzy zwycięstwa. Pokazały to ostatnie testy, choć zdaję sobie sprawę, że nie poznałem jeszcze wszystkich możliwości tego samochodu. Jaki jest rzeczywiście, pokaże pierwszy wyścig w Melbourne o Grand Prix Australii 17 marca" - uważa hiszpański kierowca.    31-letni kierowca przyznał, że ma w tym roku ogromną motywację do pracy, jest przed sezonem w doskonałej dyspozycji zarówno fizycznej jak i psychicznej.  

 "Coraz częściej powinno na torach procentować moje doświadczenie. Wyścig wygrywa nie sama maszyna, ale człowiek. Wierzę, że stać mnie wraz z zespołem na trzeci tytuł" - dodał.    Alonso nie chciał oceniać szans najgroźniejszych rywali z ekipy Red Bulla.

Jego zdaniem trzykrotny mistrz świata Niemiec Sebastian Vettel ma rzeczywiście wielki talent, ale swoje sukcesy w znacznej mierze zawdzięcza doskonałemu, najlepszemu ze wszystkich bolidowi. Teraz Ferrari F138 - w opinii Hiszpana - ma być numerem 1 na torach wyścigowych.

 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje