F1. Przełożone kolejne dwa wyścigi GP

Najbliższe dwa wyścigu Formuły 1 - w Bahrajnie i Wietnamie zostały przełożone z powodu koronawirusa. Sezon miał się rozpocząć w niedzielę w Australii, ale władze w czwartek wieczorem zadecydowały o jego odwołaniu.

Już wcześniej przełożono także GP Chin, które miało się odbyć 19 kwietnia w Szanghaju. To oznacza, że sezon rozpocznie się prawdopodobnie w maju, ale w specjalnie wydanym oświadczeniu napisano, że władze Formuły 1 będą cały czas obserwować sytuację i podejmować decyzje na bieżąco.

Na razie nie wiadomo, czy odwołane wyścigi zostaną przesunięte na inny termin.

Kolejny - jeszcze aktualny - termin rozegrania zawodów to 3 maja. Kierowcy mają się wówczas ścigać w Grand Prix Holandii, ale w wydanym w piątek oswiadczeniu jest napisano: "Oczekujemy, że rozpoczęcie sezonu nastąpi pod koniec maja w Europie. Będziemy monitorować sytuację".

Reklama

To oznacza, że w kalendarzu powinno dojść do kolejnych przesunięć, ale na razie oficjalnie nie ogłoszono odwołania zawodów z początku maja.

Pandemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych potwierdzono dotychczas ponad 126 tys. przypadków zakażenia i ok. 4,9 tys. zgonów zarażonych wirusem. W Polsce odnotowano 64 przypadków choroby, w tym jeden śmiertelny. (PAP)

PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy