F1. Odwołano GP Australii

Odwołano Grand Prix Australii - jedną z rund tegorocznych mistrzostw świata Formuły 1. Zaplanowany na 21 listopada wyścig nie odbędzie się z powodu obowiązujących ograniczeń w podróżowaniu do tego kraju.

"Odwołanie tych bardzo lubianych zawodów jest rozczarowaniem, ale taka jest rzeczywistość czasów pandemii. Dopóki nie będziemy mieć większego odsetka zaszczepionych obywateli, nie możemy wrócić do pełnej normalności" - powiedział Martin Pakula, minister sportu w stanie Wiktoria.

Pierwotnie wyścig zaplanowany był na 21 marca, ale z tego samego powodu najpierw został przełożony o osiem miesięcy.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy przyjeżdżający do Australii musi przejść 14-dniową kwarantannę, a 7 listopada kierowcy mają się ścigać w Brazylii. Wymóg kwarantanny prawdopodobnie zostanie utrzymany w Australii przynajmniej do końca roku.

Reklama

Zmian w tegorocznym kalendarzu F1 było już wiele. M.in. w czerwcu zdecydowano, że październikowe GP Singapuru zastąpi rywalizacja w Turcji. Teraz rozpoczną się prace nad znalezieniem lokalizacji w miejsce GP Australii.

"Mamy kilka opcji. Wszystko powinno się wyjaśnić w nadchodzących tygodniach" - powiedział prezydent F1 Stefano Domenicali.

Po dziewięciu wyścigach sezonu 2021 liderem cyklu jest Holender Max Verstappen (Red Bull). 

***

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy