Reklama

F1: Lotus zamiast BMW?

Niemiecki koncern samochodowy BMW sprzedał zespół Formuły 1 BWM-Sauber szwajcarskiej grupie inwestycyjnej Qadbak Investments Ltd

Nie podano szczegółów finansowych umowy. Zawodnikami teamu BMW-Sauber są Robert Kubica i Niemiec Nick Heidfeld.

Reklama

W grupie inwestycyjnej Qadbak Investments Ltd zaangażowany jest kapitał z Europy i Bliskiego Wschodu. Zespół z Hinwill po otrzymaniu wsparcia finansowego będzie reprezentowany przez Szwajcara Lionela Fischera, któremu na początek - jako główne zadanie - zlecono doprowadzenie do startu teamu w sezonie 2010.

Obecnie zespołu BMW-Sauber nie ma na liście teamów, które będą uczestniczyły w mistrzostwach świata w 2010 roku. We wtorek, przed ogłoszeniem decyzji o zakupie BWM-Sauber, Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) poinformowała, że trzynastym teamem Formuły 1 w przyszłym roku będzie Lotus. Zgłoszenie BMW-Sauber nie zostało przyjęte, powodem była nie do końca określona jeszcze wtedy sytuacja finansowa zespołu.

Po przejęciu teamu przez Qadbak Investments Ltd., FIA przyznała, że BMW-Sauber jest pierwszy na liście rezerwowej i zostanie dopuszczony do startu w 2010 roku, gdy inny zespół zrezygnuje. Pod uwagę będzie także brana możliwość rozszerzenia składu Formuły 1 do 14 ekip, ale na to muszą wyrazić zgodę wszystkie zespoły.

Lotus F1 Team został zgłoszony przez malezyjską grupę finansową Toune Group, której prezesem jest Tony Fernandes, właściciel linii lotniczych Air Asia. Pierwsza baza teamu powstanie w Norfolk w Anglii, w przyszłości planowane jest wybudowanie siedziby na torze Sepang International Circuit.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje