F1. Kubica weźmie udział w kolejnym treningu

​Kierowca testowy Alfa Romeo Racing Orlen Robert Kubica po raz kolejny weźmie udział w treningu Formuły 1. Polak zasiądzie w bolidzie podczas pierwszej piątkowej sesji przed wyścigiem o Grand Prix Węgier, trzecią rundą mistrzostw świata.

Kubica wystąpił już w treningu przed drugą rundą tego sezonu - GP Styrii. Wówczas miał 18. czas okrążenia. Startował w aucie, w którym zasiada Włoch Antonio Giovinazzi. W piątek zastąpi z kolei Fina Kimi Raikkonena.

"Prowadzenie tych samochodów to zawsze niesamowite uczucie, dlatego nie mogę się doczekać piątku. Emocje - emocjami, ale nie wolno nam zapominać, jak ważny jest rozwój, szczególnie w tym skróconym sezonie 2020. Team potrzebuje danych i informacji, a ja jestem tu po to, żeby dostarczyć ich jak najwięcej" - powiedział Kubica, cytowany na oficjalnej stronie internetowej zespołu sponsorowanego m.in. przez PKN Orlen.

Początek sesji treningowej z udziałem Kubicy planowany jest na godzinę 11 w piątek, a niedzielny wyścig - na 15.10.

Po dwóch pierwszych wyścigach Alfa Romeo ma tylko dwa punkty, wywalczone przez Giovinazziego na inaugurację. Liderem klasyfikacji konstruktorów jest broniący tytułu Mercedes, który zgromadził 80 pkt.

Reklama

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama