Reklama

Chcesz mieć nazwisko na bolidzie F1?

Na ciekawy i nietypowy krok zdecydował się fabryczny zespół Honda F1. Bolidy tego teamu będą w tym roku startowały w zawodach zupełnie bez reklam!

Zamiast tego na samochodach znajdzie się wizerunek naszej planety oraz adres strony internetowej. Akcja ta ma na celu zwrócenie uwagi na zagadnienia ochrony środowiska.

Reklama

Jednak nie tylko nietypowe malowanie ma zwrócić uwagę kibiców. Każdy internauta za pośrednictwem specjalnie przygotowanej witryny internetowej (jej adres jako jedyna reklama będzie umieszczony na tylnym skrzydle bolidów) będzie mógł zadeklarować zmianę swojego stylu życia na bardziej ekologiczny oraz złożyć darowiznę na rzecz fundacji zajmującej się ochroną środowiska.

W zamian nazwisko ofiarodawcy pojawi się na stronie internetowej oraz... na bolidzie Hondy! Niestety, jeśli ktoś liczy, że dojrzy swoje nazwisko podczas transmisji z wyścigu, to będzie rozczarowany. Każde nazwisko trafi na samochód w postaci jednego małego piksela, zaś jego odczytanie będzie możliwe jedynie pod mikroskopem. Piksele na samochodzie będą zaś tworzyły obraz naszej planety.

Jedno jest pewne. Honda, która zeszłoroczny sezon w Formule 1 miała bardzo rozczarowujący, w tym roku - niezależnie od wyniku sportowego - będzie przyciągać wzrok kibiców i obiektywy kamer. A o to przecież również chodzi.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Honda | planety | nazwisko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje