Poznaj rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych

Artykuł sponsorowany

Rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych – czym się różnią?
Rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych – czym się różnią?Andrii - stock.adobe.comsponsorowane

Rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych – czym się różnią?

  1. OC – ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych to podstawowy rodzaj ubezpieczenia komunikacyjnego, który jest obowiązkowy. Ochrona od odpowiedzialności cywilnej zabezpiecza kierującego w sytuacji, kiedy ten spowoduje wypadek lub kolizję. Wtedy towarzystwo ubezpieczeniowe pokrywa koszty naprawy zniszczonego mienia i wypłaca odszkodowanie osobom poszkodowanym.
  2. Autocasco (AC) – to dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne, które zapewnia ochronę w przypadku szkód dotyczących własnego pojazdu. Ubezpieczenie AC obejmuje sytuacje takie jak uszkodzenie pojazdu spowodowane przez ubezpieczonego (np. kolizja spowodowana przez właściciela pojazdu), kradzież auta, dewastacja, czy zniszczenie samochodu w wyniku działania sił natury, takich jak grad, powódź czy huragan. Dzięki autocasco właściciel pojazdu może uzyskać odszkodowanie na pokrycie kosztów naprawy lub rekompensatę za utratę pojazdu w przypadku jego całkowitego zniszczenia.
  3. Assistance – wsparcie tego typu obowiązuje zarówno w Polsce, jak i na terenie całej Europy. W ramach pakietu ubezpieczenia auta z assistance zyskasz możliwość holowania auta nawet do 500 kilometrów w Polsce i za granicą. Ochrona assistance gwarantuje też samochód zastępczy po wypadku i kradzieży, dowóz paliwa, naprawę po awarii, a także transport kierowcy i pasażerów do hotelu.
  4. Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) – to opcjonalne ubezpieczenie, które chroni kierowcę i pasażerów w razie nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczyciel wypłaca świadczenie w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu, śmierci lub innych konsekwencji wynikających z wypadku drogowego. Środki te mogą zostać przeznaczone na leczenie, rehabilitację czy inne potrzeby związane z powrotem do zdrowia.

Na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie samochodowe?

  • zakres ochrony ubezpieczeniowej – także ten terytorialny,
  • warunki wsparcia assistance – głównie dotyczące limitu kilometrów holowania pojazdu,
  • suma ubezpieczeniowa,
  • udział własny w szkodzie.

Dlaczego warto zdecydować się na pakiet ubezpieczeń samochodowych?

  • pełne wsparcie ubezpieczyciela w awaryjnych sytuacjach na drodze,
  • ochronę finansową w razie wyrządzenia szkód innym osobom,
  • pomoc na drodze w razie awarii,
  • szybką wycenę szkód i możliwość bezkosztowej naprawy.

Jak skorzystać z pomocy w ramach podpisanej umowy ubezpieczenia komunikacyjnego?

  1. skontaktuj się z ubezpieczycielem,
  2. podaj numer polisy i dokładny opis zdarzenia,
  3. poczekaj na potwierdzenie i instrukcje dalszego działania.
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?