Ford Transit Connect: idealny samochód dla twojej firmy
Mimo że Ford Transit Connect produkowany jest od 2002 r., wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. To niezawodny dostawczak, który sprawdza się w transporcie na krótkie dystanse. Dlaczego tak chętnie wybierają go firmy transportowe?
Pierwsze skojarzenie z firmami transportowymi? Zapewne wielkie, przemieszczające się na długich dystansach TIRy. Sporo przedsiębiorstw prężnie działa jednak jedynie na terenie jednego miasta i w jego najbliższych okolicach. To właśnie z myślą o nich powstał Ford Transit Connect. W tym przypadku wyzwaniem nie są bowiem setki czy tysiące kilometrów do pokonania podczas jednej trasy, lecz... sprawne przemieszanie się po zatłoczonych ulicach i wciśnięcie się w niewielką przestrzeń wolnego miejsca parkingowego. Inne zalety? Choćby niskie koszty utrzymania i eksploatacji, ceny części zamiennych, napraw czy mniejsze spalanie.
Ceny Forda Transita Connect sprawdzisz tutaj
Jazda na krótkich dystansach nie oznacza jednak, iż komfort podróżowania schodzi na drugi plan. Wręcz przeciwnie - wydające się nie mieć końca stanie w korkach potrafi zmęczyć równie mocno, co pokonanie kilkuset km podczas jednej trasy. Inżynierowie Forda mają tego świadomość, dlatego dołożyli wszelkich starań, by kabina była w możliwie największym stopniu wygodna i funkcjonalna. To szereg najróżniejszych funkcji, które dostępne są przede wszystkim w autach osobowych: technologia obsługi głosowej, adaptacyjny tempomat, monitorowanie martwego pola czy zwłaszcza niezwykle ważny w ruchu miejskim system chroniący przed kolizjami z udziałem pieszych.
Ceny Forda Transita Connect sprawdzisz tutaj
Trzecia generacja Forda Transita Connect dostępna jest w trzech wariantach: to van, brygadówka oraz kombi. Oznacza to, że każdy przedsiębiorca łatwo wybierze taki, który najlepiej odpowie na jego potrzeby. Pierwszy wariant to przestrzeń ładunkowa o pojemności do 3,6 m sześc. oraz ładowność do 939 kg. Liczby to jednak nie wszystko, co okazuje się zwykle w momencie konieczności przewiezienia przedmiotu o niestandardowych kształtach. W tym przypadku nie jest to problem: praktyczna przegroda znacznie ułatwia przewożenie długich i nieporęcznych ładunków. Z kolei w wersji brygadowej warto zwrócić uwagę na drugi, dodatkowy rząd foteli, dzięki czemu wygodnie może nim podróżować aż pięć dorosłych osób. Wariant kombi to natomiast układ siedzeń zaprojektowany w taki sposób, by możliwe było szybkie zwiększenie przestrzeni ładunkowej.
Ceny Forda Transita Connect sprawdzisz tutaj
Ford Transit Connect to połączenie legendarnej trwałości i wytrzymałości Forda z niskimi kosztami eksploatacji. Dość powiedzieć, iż wysokoprężny silnik TDCi o mocy 100 KM to spalanie (wg oficjalnych danych testowych) w okolicach 6 l na 100 km. Przedsiębiorcy docenią jednak nie tylko oszczędność tego popularnego dostawczaka. Z myślą o nich powstała bowiem aplikacja FordPass, wyposażona w wiele przydatnych funkcjonalności. To m.in. specjalny tryb chroniący transportowany ładunek, powiadomienia o stanie technicznym pojazdu czy lokalizator.
Ceny Forda Transita Connect sprawdzisz tutaj
Średnie zużycie paliwa i emisja CO2 określone na podstawie pomiarów w cyklu WLTP (Światowa zharmonizowana procedura badań pojazdów lekkich) dla Forda Transit Connect, Euro 6.2: 5.8-6.2 l/100 km; 152-163 g/km.
Artykuł sponsorowany