Ford Transit Connect: idealny samochód dla twojej firmy

Mimo że Ford Transit Connect produkowany jest od 2002 r., wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. To niezawodny dostawczak, który sprawdza się w transporcie na krótkie dystanse. Dlaczego tak chętnie wybierają go firmy transportowe?

Pierwsze skojarzenie z firmami transportowymi? Zapewne wielkie, przemieszczające się na długich dystansach TIRy. Sporo przedsiębiorstw prężnie działa jednak jedynie na terenie jednego miasta i w jego najbliższych okolicach. To właśnie z myślą o nich powstał Ford Transit Connect. W tym przypadku wyzwaniem nie są bowiem setki czy tysiące kilometrów do pokonania podczas jednej trasy, lecz... sprawne przemieszanie się po zatłoczonych ulicach i wciśnięcie się w niewielką przestrzeń wolnego miejsca parkingowego. Inne zalety? Choćby niskie koszty utrzymania i eksploatacji, ceny części zamiennych, napraw czy mniejsze spalanie.

Ceny Forda Transita Connect sprawdzisz tutaj

Komfort podróżowania

Jazda na krótkich dystansach nie oznacza jednak, iż komfort podróżowania schodzi na drugi plan. Wręcz przeciwnie - wydające się nie mieć końca stanie w korkach potrafi zmęczyć równie mocno, co pokonanie kilkuset km podczas jednej trasy. Inżynierowie Forda mają tego świadomość, dlatego dołożyli wszelkich starań, by kabina była w możliwie największym stopniu wygodna i funkcjonalna. To szereg najróżniejszych funkcji, które dostępne są przede wszystkim w autach osobowych: technologia obsługi głosowej, adaptacyjny tempomat, monitorowanie martwego pola czy zwłaszcza niezwykle ważny w ruchu miejskim system chroniący przed kolizjami z udziałem pieszych.

Ceny Forda Transita Connect sprawdzisz tutaj

Van, brygadówka oraz kombi

Trzecia generacja Forda Transita Connect dostępna jest w trzech wariantach: to van, brygadówka oraz kombi. Oznacza to, że każdy przedsiębiorca łatwo wybierze taki, który najlepiej odpowie na jego potrzeby. Pierwszy wariant to przestrzeń ładunkowa o pojemności do 3,6 m sześc. oraz ładowność do 939 kg. Liczby to jednak nie wszystko, co okazuje się zwykle w momencie konieczności przewiezienia przedmiotu o niestandardowych kształtach. W tym przypadku nie jest to problem: praktyczna przegroda znacznie ułatwia przewożenie długich i nieporęcznych ładunków. Z kolei w wersji brygadowej warto zwrócić uwagę na drugi, dodatkowy rząd foteli, dzięki czemu wygodnie może nim podróżować aż pięć dorosłych osób. Wariant kombi to natomiast układ siedzeń zaprojektowany w taki sposób, by możliwe było szybkie zwiększenie przestrzeni ładunkowej.

Ceny Forda Transita Connect sprawdzisz tutaj

Przydatne rozwiązania dla małego biznesu

Ford Transit Connect to połączenie legendarnej trwałości i wytrzymałości Forda z niskimi kosztami eksploatacji. Dość powiedzieć, iż wysokoprężny silnik TDCi o mocy 100 KM to spalanie (wg oficjalnych danych testowych) w okolicach 6 l na 100 km. Przedsiębiorcy docenią jednak nie tylko oszczędność tego popularnego dostawczaka. Z myślą o nich powstała bowiem aplikacja FordPass, wyposażona w wiele przydatnych funkcjonalności. To m.in. specjalny tryb chroniący transportowany ładunek, powiadomienia o stanie technicznym pojazdu czy lokalizator.

Ceny Forda Transita Connect sprawdzisz tutaj

Średnie zużycie paliwa i emisja CO2 określone na podstawie pomiarów w cyklu WLTP (Światowa zharmonizowana procedura badań pojazdów lekkich) dla Forda Transit Connect, Euro 6.2: 5.8-6.2 l/100 km; 152-163 g/km.

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy