Ford Mustang Mach-E: innowacyjny SUV o sportowym rodowodzie z elektrycznym silnikiem

Forda Mustanga kojarzy każdy – również ci, którzy na co dzień nie interesują się motoryzacją. To model, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Nie bez powodu od ponad 50 lat pozostaje jednym z najpopularniejszych samochodów sportowych świata i bywa nazywany kultowym. Zelektryfikowana wersja Mustanga skrywa jednak wiele tajemnic, które z pewnością zaskoczą nawet najwierniejszych fanów legendy.

Mustang Mach-E dla chcących wyróżniać się z tłumu

Osoby kupujące samochód podzielić można na dwie grupy. Dla pierwszej z nich kluczowe znaczenie ma tania eksploatacja pojazdu, niska cena ubezpieczenia i niewielkie spalanie. Posiadany pojazd traktują oni przede wszystkim użytkowo: ma ich bezpiecznie, niezawodnie i niskim kosztem dowieźć z punktu A do B. Drugą grupę klientów stanowią miłośnicy motoryzacji, którzy pragną wyróżnić się z tłumu.. To właśnie z myślą o nich powstał Ford Mustang Mach-E.

Ceny Forda Mustanga Mach-E sprawdzisz tutaj

Samochód, który podążą za trendami

Współczesny świat stawia jednak przed inżynierami i producentami aut nowe wyzwania. To z jednej strony wyższe standardy bezpieczeństwa, na które odpowiedzią pozostają zaawansowane technologie, z drugiej - troska o środowisko naturalne. Nowy, w pełni elektryczny model Mustanga to połączenie dwóch wydawałoby się skrajności: podążaniem za postępem i nawiązywaniem do swego dziedzictwa.

Za symbol nieustannego dostosowywania się Forda Mustanga Mach-E do wyzwań współczesnego świata świadczyć mogą automatyczne aktualizacje oprogramowania Over The Air. Dzięki nim nowych funkcjonalności regularnie przybywa, a te już obecne - pozostają dopracowywane i udoskonalane. Zapomnieć nie można ponadto o nowoczesnych, dbających o bezpieczeństwo technologiach, jak zapobieganie kolizjom, wykrywanie pieszych, monitorowanie martwego pola czy wspomaganie parkowania.

Z kolei na wyższy poziom użytkowania samochodu wynosi aplikacja FordPass umożliwiająca skomunikowanie kierowcy z jego pojazdem. Dzięki niej możemy zdalnie zamknąć i uruchomić Mustanga, by na przykład włączyć klimatyzację, zanim wsiądziemy do auta w upalny dzień, a także zlokalizować je na zatłoczonym parkingu. Aplikacja FordPass informuje także o stanie naładowania i zasięgu pojazdu oraz pomoże wyszukać najbliższe stacje ładowania. Jest również niezawodna w trasie - ostrzega o zagrożeniach, natężeniu ruchu i stanie technicznym auta.

Ceny Forda Mustanga Mach-E sprawdzisz tutaj

Elektryczny SUV dla każdego

Najważniejszym sprawdzianem, przed którym staje każdy nowy samochód, jest dziś jednak ekologia. Właśnie z tego powodu Ford zdecydował się na zelektryfikowanie kultowego modelu - elektryki uznawane są za najbardziej przyjazne środowisku.

Zalet jest zresztą więcej: to brak awaryjnych i kosztownych w naprawie podzespołów (czyli tańsza eksploatacja), oszczędność na paliwie i dynamiczne osiągi. Dość powiedzieć, iż maksymalny zasięg Mustanga Mach-E może wynosić aż 600 km. Jednocześnie to wciąż uniwersalny SUV: komfortowy (wysoka pozycja za kierownicą, wygodne wsiadanie, wysokiej jakości materiały we wnętrzu), posiadający mnóstwo miejsca w środku (również na nogi oraz nad głową) oraz wyposażony w napęd na wszystkie koła i imponujący natychmiastowym przyspieszeniem.

Ceny Forda Mustanga Mach-E sprawdzisz tutaj

Połączenie klasyki z nowoczesnością

Ford Mustang Mach-E, mimo że to niezwykle zaawansowany technicznie samochód, pozostaje łatwy w obsłudze. Wszystko za sprawą czytelnego i intuicyjnego ekranu o przekątnej 15,5 cala, który stanowi swoiste centrum dowodzenia. Umożliwia on m.in. sterowanie klimatyzacją czy zarządzanie pozostałymi funkcjonalnościami. Na dodatkowe udogodnienia liczyć mogą posiadacze wersji Premium: podgrzewane fotele czy automatycznie włączające się w zależności od natężenia światła reflektory LED. Natomiast fani sportowych emocji z pewnością docenią osiągi wersji GT i przyspieszenie wynoszące 3,7 sek. od 0 do 100 km/h.

Na co jeszcze mogą liczyć kupujący Forda Mustanga Mach-E? Choćby na osiem lat ochrony w postaci Ford Protect, dwuletnią gwarancję na pojazd, dodatkowe osiem lat na wysokonapięciowe układy (limit kilometrów wynosi 160 tys.) oraz rozszerzone kontrakty serwisowe.

Ceny Forda Mustanga Mach-E sprawdzisz tutaj

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy