Czy warto teraz zainwestować w przyczepę do biznesu?
Każda inwestycja powinna być przemyślaną decyzją, zwłaszcza w niepewnych czasach, w których trudno przewidzieć, czy za kilka miesięcy sytuacja na rynku będzie przynajmniej tak samo dobra jak dziś. W obecnej sytuacji politycznej i gospodarczej bardzo trudno przewidzieć rozwój zdarzeń, które mogą mieć wpływ na zachowanie naszych potencjalnych klientów.

Dotyczy to praktycznie wszystkich branż, w których możemy prowadzić biznes - również transportu, ogrodnictwa czy budownictwa, z których właśnie to ostatnie wydaje się mieć najlepiej. Co łączy te branże? We wszystkich sensownym i ekonomicznym rozwiązaniem może się okazać zakup przyczepy.
Czy warto kupić przyczepę do biznesu?
Na to pytanie należy sobie odpowiedzieć na kilku płaszczyznach. Na samym początku warto dowiedzieć się, czy potrzebujemy jakiegoś rozwiązania w kwestii transportu towarów lub produktów - niezależnie od tego, czy będą to samochody, materiały budowlane, maszyny czy kruszywo. Nasza firma może aktualnie znajdować się w fazie ekspansji i obecna liczba pojazdów (ciągników, naczep, przyczep) może być niewystarczająca, aby sprostać rozwojowi wolumenu zleceń. Wtedy nie pozostaje nam nic innego niż rozszerzenie floty.
Pozostaje jednak jeszcze pytanie, czy musi to być przyczepa. Można przecież rozważyć kupno samochodu 7,5-tonowego samochodu ciężarowego lub samochodu dostawczego. Zaletą przyczepy jest niewątpliwie fakt, że jest zdecydowanie tańsza od dwóch wyżej wymienionych pojazdów, a do jej ciągnięcia zwykle wystarczy zwykły samochód osobowy z hakiem. Taki pojazd zwykle znajduje się już we flocie firmy, w najgorszym razie będzie on jedynie wymagał montażu haka, co nie wiąże się ze szczególnie wysokimi kosztami.

Ale czy na pewno kupić?
Nawet jeśli zdecydowaliśmy się już na przyczepę, rynek oferuje nam więcej opcji niż sam jej zakup. Jeżeli zakładamy, że będziemy jej używać zaledwie kilka razy w roku, z pewnością warto porównać oferty firm zajmujących się wynajmem przyczep. Należy przeliczyć, od ilu transportów w roku zakup przyczepy jest korzystniejszym rozwiązaniem, biorąc przy tym poprawkę na to, że własna przyczepa daje nam zdecydowanie większe możliwości dostosowania pojazdu. Na pożyczoną przyczepę nie naniesiemy np. logo ani nazwy firmy, co może ograniczyć naszą rozpoznawalność w okolicy. Zwykle na takich przyczepach widnieje logo firmy, która je wynajmuje, co działa jeszcze bardziej na naszą niekorzyść pod względem marketingowym.
Jak podejść do wyboru przyczep
Wybór przyczepy zależy oczywiście od tego, w jakim celu chcemy jej używać, a ten jest podyktowany przede wszystkim rodzajem i wielkością przewożonych towarów. Jeżeli szukamy przyczepy dla biznesu, warto postawić na marki, które specjalizują się w tego typu konstrukcjach. Tańsze rozwiązania mogą kusić, jednak pod względem wytrzymałości nie sprostają codziennym wyzwaniom stawianym przez profesjonalne otoczenie. Problemem w nich może być też brak części zamiennych lub dostępności bazy serwisowej. W profesjonalnych zastosowaniach warto więc postawić na sprawdzone marki.
Sensowne uzupełnienie floty małej lub średniej firmy budowlanej
Jeżeli prowadzimy firmę budowlaną, zakup przyczepy budowlanej będzie rozsądnym rozszerzeniem floty. Niezależnie od tego, czy chcemy na niej przewozić minikoparkę, ciężkie narzędzia (np. młot pneumatyczny lub piły do betonu z osprzętem), czy może większe ilości materiałów budowlanych, przyczepa budowlana jest pod wieloma względami lepszym rozwiązaniem niż samochód ciężarowy lub dostawczy.
Koszty utrzymania ciężarówki w firmie budowlanej mogą niepotrzebnie pochłonąć sporą część zysków - ubezpieczenie, paliwo i eksploatacja są zdecydowanie droższe niż w przypadku samochodu osobowego z przyczepą. Ładownia samochodu dostawczego za to nie jest najlepszym miejscem do przewożenia np. cementu - utrzymanie w czystości ładowni samochodu dostawczego jest zdecydowanie trudniejsze i bardziej czasochłonne niż wyczyszczenie przyczepy.

Jedna, dwie lub trzy osie
Wybór przyczepy budowlanej możemy uwarunkować rozmiarem firmy lub przewożonych towarów lub maszyn. Najmniejsza przyczepa budowlana Temared BUILDER to przyczepa jednoosiowa, której całkowita masa wynosi około 450 kg. Jest to rozsądne rozwiązanie dla małych firm budowlanych czy ogrodniczych - taka przyczepa pomieści niewielkie maszyny i najpotrzebniejsze materiały.
Większe przyczepy są wyposażone w dwie lub trzy osie - najbardziej wytrzymałe z nich mają DMC (dopuszczalną masę całkowitą) do 3,5T. Idealnie sprawdzą się jako przyczepy pod minikoparki, walec, czy inne cięższe maszyny. Warto zapoznać się z całą ofertą przyczep budowlanych firmy Temared - seria BUILDER obejmuje wiele modeli, spośród których każdy znajdzie coś dostosowanego do potrzeb swojej firmy budowlanej.
Rozwiązania dostosowane do biznesu
W ofercie firmy Temared znajdziemy kilka rodzajów przyczep dla firm przeznaczonych do przewozu towarów oraz pojazdów. Każda z serii obejmuje kilka lub kilkanaście modeli, które różnią się między sobą przede wszystkim liczbą osi, rozmiarem i wyposażeniem. Łączy je za to solidne wykonanie, zastosowanie wyłącznie najbardziej wytrzymałych materiałów oraz najlepszych podzespołów renomowanych marek w konstrukcji pojazdu oraz dostosowanie do potrzeb biznesu.
Inwestycja w przyczepę do firmy, to dobry krok do jej rozwoju, który w porównaniu do innych alternatyw nie wymaga dużych nakładów finansowych, a zapewnia bezpieczeństwo i spokój realizując zróżnicowane potrzeby transportowe, które prędzej, czy później pojawią się w każdej firmie.
Artykuł sponsorowany