Reklama

Brabus bullit do produkcji

Brabus potwierdził, że rozpocznie produkcję samochodu o nazwie bullit black arrow.

Niemiecki tuner specjalizujący się w samochodach Mercedesa wyraźnie staje się specjalistą w kategorii "najszybszy sedan świata".

Palmę pierwszeństwa w tej dziedzinie dzierży brabus rocket, czyli zmodyfikowany mercedes CLS napędzany podwójnie doładowanym silnikiem V12 o pojemności 6.3 l, mocy 730 KM i momencie 1320 Nm, który ze względów bezpieczeństwa został ograniczony do 1100 Nm. Samochód ten rozpędził się na włoskim, owalnym torze Nardo do 365,7 km/h, zaś z prędkością 350 km/h posiada homologację drogową.

To jednak za mało dla Brabus, dlatego przygotował samochód nazwany bullit. Za bazę do jego stworzenia posłużył mercedes C 63 AMG, który przeszedł kurację owocującą taką samą mocą, jaką legitymuje się rocket, czyli 730 KM i 1100 Nm. Osiągi? Od 0 do 100 km/h w 3.9 s, od 0 do 200 w 10.5, a od 0 do 300 km/h - w 24.5 s!

Prędkość maksymalna? Brabus jej jeszcze nie określił, jednak zapewnia, że to bullit będzie najszybszym sedanem świata, czyli będzie mógł się rozpędzić do ponad 366 km/h.

Brabus będzie produkował bullita black arrow (jak sama nazwa wskazuje tylko w czarnym kolorze) na indywidualne zamówienie. Cena to około 400 tysięcy euro. Sporo, ale czy możecie sobie wyobrazić minę kierowcy ferrari wyprzedzonego na autostradzie przez rodzinnego mercedesa...?

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: arrow | Black | Brabus

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje