Reklama

Auto z Polski w Essen

W niemieckim Essen trwają jedne z bardziej prestiżowych w Europie targów związanych z motorsportem i tuningiem - Essen Motor Show 2009.

W tym roku wśród licznie zgromadzonych wystawców z ponad 14 krajów nie zabrakło polskiego przedstawiciela. Jedynym akcentem znad Wisły jest firma VW Racing Polska, która przygotowała wyścigowego VW golfa VI TDI.

Ten 230-konny, zbudowany w Polsce, samochód można obecnie oglądać w hali numer 11 na stoisku firmy Wichers-Sport - czołowego producenta klatek bezpieczeństwa do samochodów używanych w motorsporcie.

- Jest mi niezmiernie miło, że możemy reprezentować Polskę na tak wyjątkowych targach - powiedział po powrocie z Essen Janusz Gładysz, szef firmy VW Racing Polska. - Razem z firmą Wiechers znaleźliśmy się na najlepszej hali, wśród najsławniejszych firm, a fanom motorsportu mogliśmy tym samym zaprezentować wersję wyścigową VW golfa VI zbudowanego w Polsce.

Reklama

Dodajmy, że targi w Essen potrwają do 6 grudnia. Jest to 42 edycja tej imprezy. W tym roku na łącznej powierzchni 80,000 m2 w 12 halach swoje produkty reprezentuje około 400 firm.

Dziekujezaa4.pl

Dowiedz się więcej na temat: Volkswagen | auto | essen

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy