Zaskakujący rekord Qashqaia! Ten model to ewenement!

Jeśli ktokolwiek miał jeszcze wątpliwości, co do tego, że motorem napędzającym motoryzację w Europie są obecnie crossovery i suvy, ta wiadomość powinna zmienić jego światopogląd.

Nissan poinformował właśnie, że skumulowana produkcja modelu Qashqai na Starym Kontynencie przekroczyła poziom produkcji wszystkich, wybudowanych do tej pory w Europie generacji Nissana Micry!

Najmniejszy model japońskiej marki budowany był przez brytyjską fabrykę Nissana w Sunderland w latach 1992-2010. Przez osiemnaście lat z linii montażowych zakładu wyjechało dokładnie 2 368 704 egzemplarze dwóch generacji Nissana Micry. W momencie zakończenia produkcji (kolejne wcielenie Micry budowane było w Indiach) stanowiło to 40 proc. wszystkich pojazdów, jakie wyjechały z Sunderland od rozpoczęcia działalności zakładu w 1986 roku.

Reklama

Rekord ustanowiony przez Micrę pobity został właśnie przez Nissana Qashqaia. Z końcem marca z linii montażowej w Sunderland zjechał egzemplarz oznaczony numerem 2 398 134! Warto dodać, że auto weszło na europejski rynek na początku 2007 roku. Na pobicie rekordu Micry wystarczyło więc niespełna 10 lat!

Warto dodać, że Qashqai na dobre zapisał się również w historii brytyjskiej motoryzacji, jako model, który najszybciej przekroczył pułap produkcji 2 mln egzemplarzy.

Przypomnijmy, że pierwsza generacja Nissana Qasqai była pojazdem, który zapoczątkował, a nawet wykreował modę na SUV-y. Samochód zaraz po premierze stał się bestsellerem, a kolejnie producenci zaczęli w ekspresowym tempie szykować własne kompaktowe modele z podniesionym zawieszeniem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nissan Qashqai
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy