Reklama

XF zastąpi s-type'a

Jaguar poinformował, że jesienią przyszłego roku pojawi się na rynku nowa sportowa limuzyna oznaczona XF. Jej debiut nastąpi na marcowym salonie w Genewie.

Samochód ten zastąpi oferowanego obecnie s-type'a.

Jaguar XF, zaprojektowany i opracowany w centrum rozwojowym Jaguara w angielskim Whitley, będzie wytwarzany w fabryce Jaguara w Castle Bromwich.

- Jaguar XF to nowa limuzyna sportowa, która zmusi ludzi do myślenia o jaguarze jako samochodzie zupełnie innym, o prawdziwym wyzwaniu motoryzacyjnym - powiedział Bibiana Boerio, dyrektor zarządzający Jaguara. - Nasz ostatni sportowy model, XK został znakomicie przyjęty i odniósł wielki sukces. Ale jeśli podobał się wam ten samochód, to na punkcie nowego jaguara XF po prostu oszalejecie!"

Reklama

Angielska firma nie ujawniła na razie żadnych danych technicznych oraz zdjęć. Można się natomiast, spodziewać, że wizualnie nie będzie nawiązywać do s-type'a, który był dość krytykowany za stylistykę.

Przypomnijmy, że s-type debiutował w 1998 roku, a do sprzedaży wszedł rok później. Od tamtej pory na całym świecie sprzedano około 270 tysięcy tych samochodów.

Jak poinformował nas polski importer Jaguara, XF trafi do polskich salonów wczesnym latem 2008 roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jaguar XF | sportowa | limuzyna | jaguar

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy