Ukraiński rząd otrzyma 100 terenowych pojazdów do ewakuacji ludności

Firmy Chevrolet oraz Ford zdecydowały się przekazać Ukrainie w sumie 100 terenowych pojazdów, które pomogą w ewakuacji ludności z zagrożonych terenów. W przetransportowaniu samochodów pomogą m.in. polskie władze.

 

Jak poinformowało Ukraińskie Ministerstwo Infrastruktury - koncerny General Motors oraz Ford zdecydowały o przekazaniu stronie ukraińskiej 50 egzemplarzy terenowych modeli Tahoe oraz taką samą liczbę pickupów Ranger. Pojazdy mają wspomóc broniących się i ułatwić przeprowadzenie szeroko zakrojonej akcji humanitarnej, uwzględniającej m.in. ewakuacje ludności cywilnej z terenów objętych działaniami wojennymi.

Chevrolety oraz Fordy zostały wysłane na Ukrainę przy wykorzystaniu polskiego, wojskowego węzła logistycznego. Za ich transport odpowiada firma przewozowa Maersk, która nawiązała współpracę z GM i Fordem i zdecydowała się wykonać "przerzut" całkowicie za darmo.

Reklama

Przedsiębiorstwa poinformowały również, że przekazały sześciocyfrowe darowizny pieniężne na pomoc humanitarną w Ukrainie, dołączając tym samym do innych koncernów - takich jak m.in. Stellantis - które także zaoferowały pomoc pieniężną zaatakowanym.

Samochody nie pochodzą z puli do sprzedaży

Firmy motoryzacyjne uspokajają przy tym, że wspomniane samochody nie pochodzą z puli przeznaczonej do standardowej sprzedaży. Informacja ta jest istotna z punktu widzenia klientów, którzy zostali zmuszeni do dłuższego oczekiwania na zamówione egzemplarze z powodu niesłabnącego kryzysu w branży półprzewodników. 

Pomagajmy Ukrainie - ty też możesz pomóc

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Chevrolet | Ford | wojna w Ukrainie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama