Reklama

Tanie auto od Toyoty!

Najpierw dla Indii, później dla świata. Wbrew pozorom slogan ten nie dotyczy wcale taty nano, chociaż w samochodzie, który reklamuje można by się doszukać kilku cech wspólnych z indyjskim produktem.

Hasło te pochodzi bowiem z reklamowej zapowiedzi nowego "niskobudżetowego" pojazdu, który już niebawem trafić ma na indyjski rynek. Tym razem nie chodzi jednak o rumuńską Dacię ani nowy model przejętej przez Fiata Zastavy. Do walki o gusta klientów, którzy mocno liczą się z gotówką postanowiła stanąć japońska Toyota!

Model etios, bo taką właśnie nazwę nosić ma pierwszy w historii Toyoty, niskobudżetowy pojazd zadebiutuje już jutro, na indyjskim salonie samochodowym Auto-Expo w New Delhi. Auto zaprezentowane zostanie najprawdopodobniej w dwóch wersjach nadwoziowych: jako sedan i hatchback. Specyfikacja pojazdu nie jest jeszcze znana. Nieoficjalnie mówi się, że do napędu posłużyć mają niewielkie jednostki benzynowe. Podstawowa ma mieć pojemność 1,2 l.

Pewne jest, że samochód wkrótce trafi na indyjski rynek. W następnej kolejności pojawi się również w Rosji i Północnej Afryce. Biorąc pod uwagę rosnącą popularność Dacii, która skrupulatnie uzupełnia paletę oferowanych przez siebie pojazdów, pojawienie się etiosa w środkowej Europie to zapewne kwestia czasu. Jest jednak mało prawdopodobne, by samochód pojawił się na naszych drogach przed 2011 rokiem.

Reklama

Zobacz zapowiedź toyoty etios:

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Nie | tanie | auto

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL